Udemy Alışveriş Hikayem

jemxoca

Hectopat
4 Ekim tarihinde Udemy'den bir kurs aldım. Çok da memnunum çalışıyordum kursa. Sonra 7 Ekim'de kursun iade edildiğine ve para iadesi yapılacağına dair bir e-posta geldi. Böyle bir talebim olmadığı için yanlışlık olduğunu düşündüm ve 10 Ekim tarihinde (yani dün) hesabıma kurs ücreti Google Pay tarafından iade edilmiş. Google Pay ve Udemy arasında nasıl bir entegrasyon var bilmiyorum ama kursum iptal edilmemişti. Ben de desteğe bir karışıklık olduğunu, kursu aslında hiç iade etmediğimi ama para iadesi gerçekleştiğini ve buna rağmen kursun halen aktif olduğunu filan yazdım. Destek bir saat sonra "Özür dileriz, kursunuzu şimdi kaldırdık, iade edilen para ile tekrar alabilirsiniz." yazdı ve ben de öyle yapacaktım ki kurs halen iptal edilmemiş.

Neyse dedim ben iptal edip alayım. Kursu Udemy üzerinden Udemy kredisi olarak iade ettim. Açıklama kısmına da durumu anlattım özet olarak "Kredi vermeyin, zaten para iadesi gerçekleşti." yazdım. Meğer o da herhangi bir onay sürecinden geçmeden direkt iade edilip Udemy kredisi olarak yatıyormuş hesaba. Yani sonuç olarak aynı kurs iki kere iade edilmiş oldu. 😄 Bir kere banka hesabıma Google Pay üzerinden bir kere de Udemy kredisi olarak. Krediyi kullanarak aynı kursu tekrar alayım dedim ve kurs ücretinin benim aldığımdan 15 lira daha yüksek olduğunu gördüm. Yani sonuç olarak 15 liraya kurs almış oldum. 😀

Sorum ise ileride Google Pay veya Udemy tarafında bir sorun çıkıp çıkmayacağı. Mesela sonraki ay Google Pay veya Udemy yanlışlık olmuş paramızı/kredimizi geri ver der mi? Sonuçta elimden gelen hiçbir şey yok hatta kursu normal yollardan satın almaya çalıştım ama para almamakta direttiler. 😀 Asıl anlamadığım şey ise kursun neden kendi kendine iade edilmiş olduğu. Başına benzer bir şey gelen var mı?

Geri
Yukarı