İlk Kez Alkol Kullanmak

Alkol, sigara, uyuşturucu konusunda geri çevirmek ayıp değil aksine en KRAL harekettir. Bu maddeler yasal dahi olsa sana bir damla suyun bir milyonda biri kadar fayda getirmeyecek aksine zararı dokunacak şeyler olup bütün kötülüklerin de anasıdır. 30 yaşımı doldurdum eminim benden büyüklerden de yazanlar olur onlarda aynısını söylerler. İlla ki ben alkol alacağım dersen onun yeri bir kutlama vs.'de ailenin yanıdır. Sokak değil!

Sakın viski içme sonra sorunlar yaratıyor :D ilk seferin olduğu için tuborg ile kendini biraz alıştır. Votka ve viski ile devam edersin. Ancak tavsiyem hiç bulaşma.

Kanun No. 6487
“MADDE 6 – Alkollü içkilerin her ne surette olursa olsun reklamı ve tüketicilere yönelik tanıtımı yapılamaz. Bu ürünlerin kullanılmasını ve satışını özendiren veya teşvik eden kampanya, promosyon ve etkinlik yapılamaz."

Legal olan bir forumda "tuborg" diye belirterek reklamını ve tanıtımın yapan, özendirici ve teşvik edici davranışlarda bulunan bir forum yöneticisi kalkmış bana üslupsuz konuşuyorsun diyor.
Ayrıca, Kullanım Sözleşmesi okuduğumda +18 yaşında olduğunu beyan edecek bir sözleşme maddesi yok, yani 18 yaşından küçük kardeşlerimizin de burada bilgi edinmek için girip forumda araştırma yaptıkları apaçık ortadayken bu tarz konuların ve yöneticilerin bu söylemleri kabul edilebilir değil.
Abartıyorsunuz diyen arkadaşlar ebeveyn olunca ne demek istediklerimizi gayet iyi anlayacaklar o yüzden yazdıklarını göz ardı ediyorum.
@Recep Baltaş ve @Burak Alkan , bu konuda sessiz kalmayacaklarını umuyorum. Bir yöneticiniz kanunlara rağmen burada marka ismi önerip teşvik ediyor. Caps Lock kullanımın dahi ceza sistemine tabi olan bu güzel forumda umarım bunun da bir yaptırımı vardır diye düşünüyorum.

Not: Buranın alkol satışı yapılan bir yer olmadığını kanunun bununla alakalı olduğunu biliyorum. Fakat ben bu arkadaşın alkol satışı yapan bir yerde çalışmadığını yada pazarlamasını yapmadığını bilemem.

Son düzenleme:
Kanun No. 6487
“MADDE 6 – Alkollü içkilerin her ne surette olursa olsun reklamı ve tüketicilere yönelik tanıtımı yapılamaz. Bu ürünlerin kullanılmasını ve satışını özendiren veya teşvik eden kampanya, promosyon ve etkinlik yapılamaz."

Legal olan bir forumda "tuborg" diye belirterek reklamını ve tanıtımın yapan, özendirici ve teşvik edici davranışlarda bulunan bir forum yöneticisi kalkmış bana üslupsuz konuşuyorsun diyor.
Ayrıca, Kullanım Sözleşmesi okuduğumda +18 yaşında olduğunu beyan edecek bir sözleşme maddesi yok, yani 18 yaşından küçük kardeşlerimizin de burada bilgi edinmek için girip forumda araştırma yaptıkları apaçık ortadayken bu tarz konuların ve yöneticilerin bu söylemleri kabul edilebilir değil.
Abartıyorsunuz diyen arkadaşlar ebeveyn olunca ne demek istediklerimizi gayet iyi anlayacaklar o yüzden yazdıklarını göz ardı ediyorum.
@Recep Baltaş ve @Burak Alkan , bu konuda sessiz kalmayacaklarını umuyorum. Bir yöneticiniz kanunlara rağmen burada marka ismi önerip teşvik ediyor. Caps Lock kullanımın dahi ceza sistemine tabi olan bu güzel forumda umarım bunun da bir yaptırımı vardır diye düşünüyorum.

Not: Buranın alkol satışı yapılan bir yer olmadığını kanunun bununla alakalı olduğunu biliyorum.
Güzel kardeşim marka önerisi yapmadım. Konu sahibine eğer içecek isen bundan başla dedim. Kanun ile kişinin hayatını belirleyemezsin. İsteyen istediğini yapabilir. Canı içmek istiyormuş. Bu kadar duyar kasmanıza gerek yok. Ayrıca yasal olarak +18 ise rahatlıkla içebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı