İlk Kez Alkol Kullanmak

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar ben hiç alkol kullanmadım, gerek de duymadım. 20 yaşındayım, bazen girdiğim ortamlarda arkadaşlarım kullanıyor, bana da içmemi söylüyorlar. Gelelim meseleye akşam arkadaşlarla sözleştik içelim falan dediler beni de ikna ettiler. Ben bugüne kadar bira bile içmemişim :) Şimdi ben nasıl içeceğim? Şimdi hoşuma gider içerim kendimi kaybederim sıkıntı olur. Nasıl içmeliyim, bir de ne içeceğim? Herhalde arkadaşlar Chivas viski falan alırız diyorlardı, bir de içtiğim alkolün etkisini nasıl anlarım? Gidip ağır şeyler içmeyelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de haddim olmadan şunu söylemek isterim; hiç içmediysen ve akşam kendi merakınla değil de başkasını kırmamak için alkol alacaksan hiç almamanı tavsiye ederim. Sonuçta gerekli bir şey değil içmesen bir şey kaybetmemiş olacağın gibi başta sağlık olmak üzere birçok açıdan kazanmış olursun.

Yönlendirmek benim haddime değil, fakat ben hiç bulaşma derim. Bu yaşına kadar içmemişsin ne güzel. İçmemeye devam edersen, bir şey kaybetmezsin. İlla içeceğim diyorsan, bir tavsiyem yok maalesef.
Çok ısrar ettiler bir kere olacak, sigara da aynı şekilde bir kere içmiştim, daha ağzıma sürmedim. Ben de bilmiyorum ki aslında içmek de istemiyorum da ayıp olur. Söz verdim gideceğim diye. Aslında onlara çaktırmadan, alkolü boşaltıp elma suyu falan koyabilirsem güzel olur :)

Bana da sürekli çevremdekiler söylüyordu "Sen de içsene.", "Bir kereden ne olacak?" gibi şeyler. Lâkin ben içmedim. Alkollü ortamlarda da bulundum. İlla birileri söylüyor diye içmek zorunda değilsin bence. Denemek istiyorsan karışamam.

Aslında onlara çaktırmadan, alkolü boşaltıp elma suyu falan koyabilirsem güzel olur :)
Bak bu iyi fikir 🙂

aslında içmek istemiyorum da ayip olur.

Niye ayıp olsun? Arkadaşlarının seni kötü alışkanlıklara zorlaması ayıp değil de, senin onların isteğini geri çevirmen mi ayıp?

Ben öyle insanların yüzüne bile bakmam şahsen.

Son düzenleme:
Sakın viski içme sonra sorunlar yaratıyor :D ilk seferin olduğu için tuborg ile kendini biraz alıştır. Votka ve viski ile devam edersin. Ancak tavsiyem hiç bulaşma.

Alkole bulaşmayın bulaştırmayın, özenmeyin özendirmeyin. Alkol içmemek ayıp değil olgunluktur aklı başındalıktır. Bu alkol olmasa keyif verici madde olsa da aynı şeyi düşünerek başlıyor insanlar hep, uzak durun böyle şeylerden abicim bulaşmayın bir şey kaybetmezsiniz. Gençsiniz aklınız başında kendi kararlarınızı verin ve insanlar ne der ayıp mı olur? demeyin.

Bilemedim, nasıl yapsak? Aslında arayıp gitmeyeceğimi söylesem de sıkıntı olmaz da. Ekmek istemiyorum, alkol yerine farklı bir şey içsem anlamazlar herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı