Alkol kullanmak dertlerimizi unuttur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beyin? Ciğere zarar veriyor, ruhsal açıdan? Sarhoş olmak zaten dertleri unutmaya yarıyor. Maddi açıdan haklısınız.

Hocam beyine nikotin verip zarar veriyor, sarhoş olunca başkalarına veya kendinize zarar verebiliyorsunuz.

Alkol meselesi sadece içki mevzusu değil. Ortam, kültür meselesi. Kafa dengi arkadaşlarla hoş mekanda dertleşmek, eğlenmek veya sosyalleşmek gibi amaçlar için tüketilir. Sadece soda gibi içip kafa yapsın diye içilmemeli bence.
Kendi tercihim deniz kenarında bir mekanda samimi arkadaşlarla içmek.
Önden mezeler söyleriz. Haydari, karides, kalamar, humus vs.
Rakı veya şarap açılır.
Belirli bir süre sonra seçilen balığı pişirmeleri söylenir. Çupra (çipura diye biliyorum orjinal adı) veya lüfer olabilir.
Bu tarz hem çok içmemiş oluyoruz. Birkaç ayda bir içilir ama kaliteli zaman geçilir. Gerçekten kafa dağıtılır.

Alkol üzerinden dert edebiyatı yapan insanlar hiçbir zaman samimi gelmez bana. Alkol, dertlerini ya da üzüntünü gidermez. Sadece kısa bir süreliğine kafanı dağıtmanı, belki onları düşünmemeni ve malum tabirle kafanı güzelleştirerek seni rahatlatacak etki yaratır. Alışık değilsen düşük alkol oranlı içeceklerle dahi bu etkiye daha çabuk kapılırsın.

Sonra kendini yatağa atıp uyursun, güzel uyursun ama güzel uyutur alkol. Sabah kalktığında dertlerin, tasaların silinmez. Hatta ilk aklına yine onlar gelir. Sen alkol ile sadece kısa süreliğine bir kaçış yolu tercih etmiş olursun.

Bu meret içilecekse zevk için içilmeli. Mutlu olduğunuzda için, kutlama yaparken için illa içmeyi kafaya koyduysanız. Alkol üzerinden bu şekilde ergen edebiyat yapılması beni çok ayar ediyor.
İnsanlar yaşadıklarını bilip bilmeden direkt böyle konuşanlarda beni ayar ediyor, alt üstü bir alkol sorduk asıl edebiyat yapan sensin dostum. Ergen görmek için önce aynaya bak derim.

İnsanlar yaşadıklarını bilip bilmeden direkt böyle konuşanlarda beni ayar ediyor, alt üstü bir alkol sorduk asıl edebiyat yapan sensin dostum. Ergen görmek için önce aynaya bak derim.
Ne yaşarsan yasa, alkol çözümün olmayacak.

Ergenligi atlatali çok oldu, aynadaki halimle memnunum :)

Ne yaşarsan yasa, alkol çözümün olmayacak.

Ergenligi atlatali çok oldu, aynadaki halimle memnunum :)
Ergenliği atlatalı çok olmuş ama insanlara çözüm vermek yerine böyle boş boş cümleler kurarsan sadece kendin memnun olursun aynadaki halinden.

Ergenliği atlatalı çok olmuş ama insanlara çözüm vermek yerine böyle boş boş cümleler kurarsan sadece kendin memnun olursun aynadaki halinden.
Atlatırsın, üzülme :)

Bu kadar alıngan da olma, yeni derde ihtiyacın yok.

Hayır, daha da arttırır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı