illedelinux JWM deneyimim

Unutmuşum koymayı, bir o kadar da Opera kurduktan sonra bağımlılıkları da kurmuştum. Hatırlattığınız için teşekkürler, ekleyeyim. :)
Ben sudo apt install ./dosya.deb kullanıyorum. Tek komutla aynı işi yapıyor. Tercih meselesi biraz.

Her şeyden önce beni dört noktada şaşırttınız:).
Şaşırmamın birinci nedeni, bu sürümün anlatımını yapacağınız hiç aklımın ucundan bile geçmezdi.
İkinci nedeni, şu ana kadar yaptığın en iyi anlatım, hatta öncekilerden çok ilerde.
Üçüncü nedeni, arka plan resmin o dosyadan değiştiğini bulmanız.
Dördüncü nedeni, deneyiminiz olmadığı halde klasik kurulumu basitçe yapmanız.
Doğrusu hem takdir hem teşekkür ettim:) ayrıca yeteneğiniz konusunda beni yanıltmadığınız için de sevindim.

İsteyen çok kullanılan alttaki paketleri tek komutla kurabilir.
Kod:
sudo apt install synaptic galculator gdebi transmission evince mtpaint gufw grub-customizer catfish

Synaptic = GUI paket yöneticisi
Galculator = Hafif hesap makinesi
Gdebi = Internetten indirilen DEB paketlerini kurar
Transmission = Torrent dosyalarını indirir
Evince = PDF dosyaları açar
Mtpaint = Hafif ve yetenekli resim düzenleyici
Gufw = Firewall
Grub Customizer = Ön yükleyici yöneticisi (grubu düzenler)
Catfish = Sistemde öge arar

Her şeyden önce beni dört noktada şaşırttınız:).
Şaşırmamın birinci nedeni, bu sürümün anlatımını yapacağınız hiç aklımın ucundan bile geçmezdi.
İkinci nedeni, şu ana kadar yaptığın en iyi anlatım, hatta öncekilerden çok ilerde.
Üçüncü nedeni, arka plan resmin o dosyadan değiştiğini bulmanız.
Dördüncü nedeni, deneyiminiz olmadığı halde klasik kurulumu basitçe yapmanız.
Doğrusu hem takdir hem teşekkür ettim:) ayrıca yeteneğiniz konusunda beni yanıltmadığınız için de sevindim.

İsteyen çok kullanılan alttaki paketleri tek komutla kurabilir.
Kod:
sudo apt install synaptic galculator gdebi transmission evince mtpaint gufw grub-customizer catfish

Synaptic = GUI paket yöneticisi
Galculator = Hafif hesap makinesi
Gdebi = Internetten indirilen DEB paketlerini kurar
Transmission = Torrent dosyalarını indirir
Evince = PDF dosyaları açar
Mtpaint = Hafif ve yetenekli resim düzenleyici
Gufw = Firewall
Grub Customizer = Ön yükleyici yöneticisi (grubu düzenler)
Catfish = Sistemde öge arar
Teşekkürler.
Bir sürpriz yapayım dedim, Q4OS'u erteledim.

Mageia Mate konusundan dersimi aldım. O konuda sadece 1 saat uğraşmışken bunda 3 buçuk saatimi ayırdım, umarım beğenmişsinizdir. :)

Dağıtıma başlarken iyice araştırdım; her dosyayı, klasörleri, araçları denedim. Özgürlük budur işte!

Aslında pek deneyimim yoktu denilemez, 2 sene önce Linux ile hiçbir deneyimim yokken klasik kurulumla Pardus kurmaya başlamıştım. Tabii o zaman kuramamıştım, ISO moduyla yazdırmıştım vs. Sonra bunda da uğraşa uğraşa kurabildim.

Asıl ben teşekkür ederim böyle bir dağıtımı bize sunduğunuz için.

KDE ve Mate kalıpları da bekliyoruz. :)

@illedelinux @cengover_ekin @Kerem00

İşte bunlar da bana Linux'u öğreten adam gibi adamlar. Ben böyle bir işletim sistemini ilk defa gördüm ve kullandığım zaman bazı dosyalar sıkıntı olsa da severek kullandım. Oyun konusunda tatmin etmeyebilir ama onun haricinde çok kullanışlı.

Kazam: Mis gibi ücretsiz ekran kaydı
Chromium: Kardeşim kullan RAM'de az tüketir
Shotcut: Şu anda da kullandığım harika bir montaj yapma uygulaması

İnşallah yeni sistem toplayınca şu BIOS'u çözüp bin tane işletim sistemi kuracağım. Video da gelir merak etmeyin. BIOS derken bu laptopum bu arada.

Geri
Yukarı