İmam Hatip lisesine gitmek mantıklı mı?

Öncelikle şu konuda hem fikir olalım, konuyu sen açtın diye gelen cevaplara gerekli veya gereksiz gibi ithamlarda bulunamazsın. İkincisi bunun İslamafobiyle alakası yok, 21.yy'da kızlarla konuşmanı ayıp günah gören bir dini görüşü eğitim olarak veren bir okula ben gitmezdim. Sen zaten olayı kafanda bitirmişsin o yüzden gidebilirsin, 4 sene sonunda insanlarla adam akıllı ilişki kuramayan bir mahlukat olarak çıkarsın olur biter. Bundan sonra da kafana göre millete "kirli" gibi ithamlarda bulunma, herkes bu kadar anlayışlı olmaz.
Screenshot_20210312-010532_Opera.png

Bunu yaparsan daha rahat edersin. Gereksiz tartışmalara girme.

Muhtemelen birazdan konu kilitlenecek arkadaşlar konuyla ilgili yazsanız iyi olacak.

Ben adam akıllı okudum çoğuna dönüş yaptım. Ben konuya yazıp yazmamanıza karışmıyorum gereksiz yazanlar hariç. Sadece sizin gibi islamafobik zihniyete sahiplerin bencilce değerlendirmelerine rahatsız oldum.

Dini İslam olan bir ülkedeki insanlara islamafobik diyorsun çok komiksin gerçekten tartışmak bile istemem sadece vahim durumun.

Senin inancın insanların birbirini sevip sevgili olmasına engel olmaz bunuda unutma asıl kirli olan senin aklın.

Öncelikle şu konuda hem fikir olalım, konuyu sen açtın diye gelen cevaplara gerekli veya gereksiz gibi ithamlarda bulunamazsın. İkincisi bunun İslamafobiyle alakası yok, 21.yy'da kızlarla konuşmanı ayıp günah gören bir dini görüşü eğitim olarak veren bir okula ben gitmezdim. Sen zaten olayı kafanda bitirmişsin o yüzden gidebilirsin, 4 sene sonunda insanlarla adam akıllı ilişki kuramayan bir mahlukat olarak çıkarsın olur biter. Bundan sonra da kafana göre millete "kirli" gibi ithamlarda bulunma, herkes bu kadar anlayışlı olmaz.
Dinim kızlarla konuşmayı günah bulmuyor. Gerektiğince konuşuluyor. Kızlarla gezip tozmayı uygun bulmuyor. 21. yy'da olunca bir şey değişmiyor. İnsanlık her zamanki gibi birbirini yiyor. Milyonlarca insan aç. Açlıktan ölen var "21. yy'da". Hem bazı mesajlar gerçekten gereksizdi. Benimle aynı görüşte olan başkaları da vardı. Sizin İslamafobiyle olan kısım ile alakanız yok. O diğer arkadaşlardan biri için dedim. Yanlışlıka sizle karıştırdım.
Dini İslam olan bir ülkedeki insanlara islamafobik diyorsun çok komiksin gerçekten tartışmak bile istemem sadece vahim durumun.
Arkadaşlardan biri için mi ne demiştim. Herkesi kastetmedim. Az önce birisiyle karıştırdım sadece. Şimdi belirttim zaten.

toplumun ahlakına bozanlara kirli dedim diye
Gazali bu ikinci uyarışım saçma sapan düşüncelerinizi kendi özel alanınız dışına çıkarmayın olur mu, saçmalıklarınızı topluma da mal etmeyin, sevgili çift görünce bozulan ahlakınızı ham yaptırtmayın. Herkesi çocuk sanmayın yarın bir gün bu cümlelerin/kafa yapısının hesabını ödeyemeyecek duruma gelmeyin.

Gazali bu ikinci uyarışım saçma sapan düşüncelerinizi kendi özel alanınız dışına çıkarmayın olur mu, saçmalıklarınızı topluma da mal etmeyin, sevgili çift görünce bozulan ahlakınızı ham yaptırtmayın. Herkesi çocuk sanmayın yarın bir gün bu cümlelerin/kafa yapısının hesabını ödeyemeyecek duruma gelmeyin.
Ben de sizi uyarıyorum. Yazdıklarımı cımbızlamayın. Sevgili çift demedim hem.
Hem kirliden kasıt oyuncak gibi sevgili yapıp duranlar, derdi o tür şeyler olanlar vs. Neyse beni ilgilendirmiyor kimin ne yapıp yapmadığı.
Burada belirttim. Neyse uzatmaya gerek yok.

Ne drama dönmüş ama. Burda tartışılan şeyler o kadar derin ki burda çözümleyemeyiz. Kimilerimiz okurken burada dönen tartışmanın aslında ülkecek yıllardır boğuştuğumuz sorunlar olduğunun farkına varmıştır.

İyisi mi siz İmam Hatip Lisesine gidiniz sevgili dostum. Umarım her şey sizin için daha iyi olur.

Ankara'da Tevfik İleri diye bir imam hatip var çoğu anadolu lisesini ezer geçer. Onun dışında iyi bir imam hatip lisesi görmedim. Kardeşim bir ara imam hatip ortaokuluna gitmişti. Rezaletti. Ben Çankaya Lisesi mezunuyum. Bizde bir sınıfa istekli geçip 6 ders dini eğitim görebiliyordun. İmam hatipte de ancak o kadar veriyorlardı zaten. Yani istediğine normal lisede de erişme imkanın var. Liseler hakkındaki benim görüşüm çok üst düzey bir lisede değilsen en iyisi AÖL.

Geri
Yukarı