İmam hatip mi meslek lisesi mi?

Aile katı dindarsa zaten gel de çık çıkabiliyorsan dinden direkt falakaya yatırılmak kaçınılmaz olur. Kısaca dini öğretmek için kurulan dinsiz yapılar kapatılsın. :D
Garip şekilde ailesi katı olan arkadaşlarım ateist oldu. Müslüman kalanlar olarak ailelerimiz oldukça ılımlı ve problemsizdi. İmam hatipler kapatılmayabilir fakat imam vs. olmayacaksan boşuna okumanın bir anlamı yok. İnsan hayatından çok büyük bir zaman kaybı benim gözümde.

Ödeyebilirseniz meslek. En kötü imam hatipte başlayıp açık çıkmazsa mesleğe geçersiniz.

Benim babam da deist ya da ateist(ikisi de olabilir) ama ben Müslümanım.
Aileniz sizi bir birey olarak görüp üstünüze gelmiyorsa gerçekten toplumsal ahlakı yüksek bir insan olabiliyorsunuz.

Garip şekilde ailesi katı olan arkadaşlarım ateist oldu. Müslüman kalanlar olarak ailelerimiz oldukça ılımlı ve problemsizdi. İmam hatipler kapatılmayabilir fakat imam vs. olmayacaksan boşuna okumanın bir anlamı yok. İnsan hayatından çok büyük bir zaman kaybı benim gözümde.
Bence de kapatılmayabilir ama sayısı azaltılmalı ki nitelik artsın. Fen liselerinin sayısı da AİHLler kadar arttırılsa bugün onların da niteliği düşer.

Aileniz sizi bir birey olarak görüp üstünüze gelmiyorsa gerçekten toplumsal ahlakı yüksek bir insan olabiliyorsunuz.
Ben de o yüzden kapatılmasını istiyorum ya bir eğitim kurumu hiç bir zaman, zaman kaybı olmamalı İmam hatiplerde resmen Arap olmanın taktiklerini veriyorlar kısaca Türklükten uzaklaştırıyorlar ama her ne kadar uzaklaştırsalar da garip bir şekilde öğrenciler dinden çıkıveriyorlar. Bana göre siyasal İslam yuvasıdır aga.

Bence de kapatılmayabilir ama sayısı azaltılmalı ki nitelik artsın. Fen liselerinin sayısı da AİHLler kadar arttırılsa bugün onların da niteliği düşer.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
:D

Son düzenleme:
İstediğim Anadolu'yu küsuratla kaçırdım. 2. tercihlerde imam hatipler ve meslekler kalmış evimin yakınında bir imam hatip var bir de evime çok uzak özel kolej olan bir meslek lisesi var yıllık 25 bin ( servis yemek içinde değil ) bu fiyat her yıl devletin verdiği zama göre artacak 4 yıl okuyacağım için rahat 60 70 bine çıkar diye düşünüyorum 3 kardeşiz hepimiz okula gidiyoruz. Babam memur maaşı 22bin TL gibi bir şey siz hangisini tercih edersiniz? ( benim aklımdan geçen imam hatibe gidip ara tatilde istediğim Anadolu'ya nakil aldırmak )
Bende aynı şekilde kaldım güzel bir imam hatibe gidip 1 sene sonra nakil aldıracağım anadolu lisesine.Ben zaten imam hatip mezunu olduğum için alışkınım dersler ve ortam zorlamaz fazla zaten sınıflarda karma gideceğim imam hatipte.Gittiğin imam hatibin kalitesine bağlı.Fen ve sosyal bilimler projesi programı varsa iyidirde yoksa kötüdür.

Bende aynı şekilde kaldım güzel bir imam hatibe gidip 1 sene sonra nakil aldıracağım anadolu lisesine.Ben zaten imam hatip mezunu olduğum için alışkınım dersler ve ortam zorlamaz fazla zaten sınıflarda karma gideceğim imam hatipte.Gittiğin imam hatibin kalitesine bağlı.Fen ve sosyal bilimler projesi programı varsa iyidirde yoksa kötüdür.
En kötü ihtimalle dönem ortasında özele geçersiniz.

En sonki mesajım gitmemiş.

En kötü ihtimalle dönem ortasında özele geçersiniz.

En sonki mesajım gitmemiş.
Yani gideceğim imam hatip iyi zaten imam hatip mezunu olduğumdanda alışkınım zaten.Eğitimi ve ortamı gayet iyi ama puanı düşük olduğundan tereddütte kalıp tercihe yazmamıştım şimdi muhtaç kaldım oraya.Eğitimini beğenmezsem anadoluya geçerim 10. sınıfta.

Yeni konular

Geri
Yukarı