İmam hatipe geri mi dönülmeli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
adam dini sevmiyorum demedi ki adama zoraki bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devletin'in okulunda ARAPÇA konuşulmaya zorlamışlar.
İmam hatipe giderken müslümandım hocam zorlamanın yanı sıra herkes arapça konuşuyordu, kimseyle iletişim kuramıyordum ki okulda.

Modlar bu konuyu onayladıklarında bu tartışmanın çıkacağını biliyorlardır... Her lisenin kalitesi birbirinden ayrıdır. Bir okula girmeden önce incelemeleri veya mezunlarının düşüncelerini araştırmıyor musunuz? Genellemeyle fikir beyan edilemez. Berbat anadolu liseleri de vardır, mükemmel meslek liseleri de. Konu sahibine bir şey diyecek olursam eğer önceki lisesinin mevcut lisesinden daha iyi olduğunu düşünüyorsa (hem ortam, hem eğitim seviyesi, hem üniversiteye hazırlık çalışmaları) önceki lisesine geçiş yapabilir.

Ya neyin hassas konusu be! İlahi bir yer mi? Camiye mi giriyorsun sen? Mekke mi orası be neyin hassası? Allah belalarını versin! İlk cuma günü tüm sınıfları aradılar cuma namazı için. Zorla kıldırdılar nerede bunun sevabı?

Hassas konu tabii ki bu ülke bazında bu konuda insanların özgürlüğüne karışamazsınız orada ülkede tek dini eğitim verilen devlet kurumu din esaslı toplumun destekçisiyim👍🏿

Arapça konuşulmasında bir sakınca görmüyorum? Halbu ki Arapçayı öğrenmek zorunda zaten.
Hocam bakın, arapça konuşuluyor ama bir kişi bile türkçe konuşmuyor Türkiye'nin içindeki bir türk okulunda bundan bahsediyorum. Dil eğitimi almıyorum ben, neden bir kelime türkçe geçmiyor? Herkes tamamen arapça konuşuyor, öğretmenler dahi çoğu zaman konuşuyordu.

Arapça konuşulmasında bir sakınca görmüyorum? Halbuki arapçayı öğrenmek zorunda zaten.

Arapçayı öğrenmek zorunda değil normalde ama bir Müslüman olarak 2 kelam kuran öğrenmiyorsa Allah'a havale ediyorum inancını gözden geçirsin zaten Müslüman değilsen o kurumların yanından bile geçme böyle konuşacaksan biz güzellikle konuşuyoruz siz anlamıyorsunuz.

Her ne kadar proje okulu olsa da imam hatip liselerinin yanından geçmemeni tavsiye ederim. Önceden olsa açık liseyi tavsiye ederdim; fakat artık o da kısıtlandı. Düz Anadolu lisesinde kalman iyi olabilir.

Arapça konuşulmasında bir sakınca görmüyorum? Halbu ki Arapçayı öğrenmek zorunda zaten.
Hayır değil, Çünkü Türkiyedesin ve dini Türkçe de öğrenebilirsin. Hadi geçtim arapça öğrenmek zorunda olsun. Okulda ki herkes neden Arapça konuşuyor. Adam kendi ülkesinin okulunda neden yabancı gibi takılıyor.

Arapçayı öğrenmek zorunda değil normalde ama bir Müslüman olarak 2 kelam kuran öğrenmiyorsa Allah'a havale ediyorum inancını gözden geçirsin zaten Müslüman değilsen o kurumların yanından bile geçme böyle konuşacaksan biz güzellikle konuşuyoruz siz anlamıyorsunuz.
Kur'an'ı öğrenmek nedir tam olarak? Türkçe okuyacaksın, anlayacaksın, bu kadar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı