İmkansıza Aşık Olmak

Unutmaya çalışabilirsin. Emin ol işe yarayacaktır, kendimden bildiğim için söylüyorum.

Bu sene ilk kez bir kıza aşık oldum, biraz aceleci oldum ve aramız samimi olmadan ona çıkma teklifi ettim, doğal olarak red cevabı aldım. Moralim bozulmuştu. Aradan biraz zaman geçince elime bir fırsat geçti ve ona duygularımın değişmediğini, onu hala sevdiğimi söylemiştim. 2.kez red cevabı almıştım. Moralim daha da bozulmuştu. Her gün ağlamama sebep olan müzikler dinliyordum. Ama sonra kendi kendime düşündüm ''Neden bu kadar kendimi yıpratıyorum ?'' Kendimi üzmemeye çalıştım, ara sıra başarısız oldum ancak bir zamandan sonra tamamen unutmaya adadım kendimi. Şuan ise moralimi bozmuyor, kafama takmıyor ve kendimi üzmüyorum.

Diyeceğim şudur ki, eğer olamayacağını düşünüyorsan unutmaya çalış, bazen başarısız olabilirsin ancak emin ol bir zamandan sonra unutacaksın.

Bu arada, sigara alışkanlığını da bırakmaya çalış, sağlığına zarar verme.

İyi sosyaller :)

Liselisin normal. Hayat rahat dert yok. Duygusal tampon olma yolunda bol şanslar. + sevgilisi var demişsin. Sana yapılmasından hoşlanmadığın şeyi başkasına yapma.

Hayatının en önemli senesinde böyle bir işe kalkışma pişman olursun. Daha sonra hayatında bir sürü fırsat olacak unutma.

Sevgilisi varsa eğer söyleyeceğimiz şeyler etik olmaz ama genç yaşta ilişkiler genel olarak kısa sürüyor. Ona yakın ol ve aklını kullan. Aklını harbi harbi kullan ama. Okul sonu sana "bir çıkma teklifi bile edemedin, yazıklar olsun" demesin şakayla karışık. 2 hafta yemek yiyemezsin. :)

Aşkı imkansızlar sokağında aramak zorunda değilsin, ben imkansızlar sokağında uzun süre takılıp imkanlılar sokağın buldum aşkı. Sanki imanlılar ve imansızlar olmak üzre insanları 2 kutba ayırıyormuş gibi hissettim, neyse :) Banka hesabımız bile var ilerideki günlerimizi düşünerek açtığımız.

Sana tavsiyem ise şu, öyle edebi laflara gerek yok :
  • Sen kendini bilirsin, o kişiyi de bilirsin. Bu işin olur yanı yoksa teklif dahi etme, sil kafandan. Kimseye kendini acındırmanın, rezil olmanın anlamı yoktur. Olmayacak duaya amin denmez.
  • Kıza kıyasla tipin az çok düzgünse ve olur yanı varsa 2 saniye bile bekleme, burada çok basit cümleler kuruyormuşum gibi gelebilir ancak üzgünüm ilişkiler bu denli laçka, insanlar bu denli sahte. Zor bulursun karakterli bir kız arkadaşı da bu zamanda, söylemedi deme. Aldanma gözlere.
  • Ve hani LYS zamanı çoğu aşklar da faso fiso olur kaybolur gider. Kimse ben gibi giden sevgilisinin ardından yol gözlemez :)
Bu yüzden LYS zamanı kafanı yorma bunlara. Üniversiteden bir güzele vurulursun, 4 sene onla okursunuz. Olur da becerebilirseniz zaten onunla evlenir yuvarlanır gidersin :)
Şimdi sevgili olsan bile emin ol araya mesafeler girince bir güzel yok olursunuz. Bir tarafta kaçak olur genelde. Genelde sen daha çok seversin ama aynı sadakati başka illerde o göstermez.

Çok genel konuşuyorsun diyeceksin, buyur şansını dene bu kadar özel hissediyorsan :)
LYS sınavından ümidin yoksa, kendine başarısızlık sebebi arıyorsan da yalnızca kendini kandırırsın.
Her ihtimali değerlendirip ona göre konuşuyorum anlayacağın üzre, sen bir düşün dediklerimi.

Geri
Yukarı