İncehesap Corsair RAM mağduriyeti

Sanirim urun ismi yanli yazilmis o ilk fotografraki urun kodu 2x8 GB kit olmasina imkan yok cunku.

Corsair ram kodlari su anlama geliyor

ilk uc harf hangi seri oldugunu belirtiyor.

CMW Vengeance RGB Pro
CMK Vengeance LPX
CMG Vengeance RGB RS
CMN Vengeance RGB RT
CMD Dominator
CMT Dominator RGB Platinum gibi.

Daha sonraki 8G, 16G, 32G kit icerisindeki her bir modulun boyutunu belirtiyor.

X4 DDR4 ram oldugunu belirtir.

Sonraki M1, M2, M4,M8 ise kitteki modul/stick sayisini belirtir. İlk resimdeki urune dikket edersen M1 urun kodu, 2x8 olmasina imkan yok yani.

Sonraki D, Z, C gibi harfler Modifier (farkli voltaj, timing vs)

2400, 3000, 3600 MHz olarak ram hizini gosteriyor.

C14, C16, C18 CL degerini gosterir.

En sondaki tek harf de rengi. W beyaz, R kirmizi, B mavi gibi.

Surda farkli markalar icin de var ayni tazda aciklamalar.

Bir çok firmada defa kez başıma gelmiş olaydır. Hatta bir e-ticaret sitesi ürünü temin edemeyip ürün tutar farkı kadar alışveriş yapmam için hediye çeki bile vermiştir.

Dediğim site HD monitörü 2K olarak listelemişlerdi ve arada 2400 TL fark vardı. Sipariş verirken tüm ekran görüntülerini sizin gibi çektim ve sonrasında ürün HD geldiği için şikayet kaydı açtım. Çözmediler para iade ettiler. THH'ye verdim 60 gün sonra 2400 TL çek tanımlamak zorunda kaldılar. THH'den ürünü bana temin etmelerine dair karar çıkmıştı. Bilginize. Adam gibi bir dilekçe ile çözersiniz sorunu. Firmalar maalesef bu tarz konularda çok dikkatsiz davranıyor fakat yasa net ürün bilgisinde ne yazıyorsa onu size sağlamak zorundalar.

Birçok firmada defa kez başıma gelmiş olaydır. Hatta bir e-ticaret sitesi ürünü temin edemeyip ürün tutar farkı kadar alışveriş yapmam için hediye çeki bile vermiştir.

Dediğim site HD monitörü 2K olarak listelemişlerdi ve arada 2400 TL fark vardı. Sipariş verirken tüm ekran görüntülerini sizin gibi çektim ve sonrasında ürün HD geldiği için şikayet kaydı açtım. Çözmediler para iade ettiler. THH'ye verdim 60 gün sonra 2400 TL çek tanımlamak zorunda kaldılar. THH'den ürünü bana temin etmelerine dair karar çıkmıştı. Bilginize. Adam gibi bir dilekçe ile çözersiniz sorunu. Firmalar maalesef bu tarz konularda çok dikkatsiz davranıyor fakat yasa net ürün bilgisinde ne yazıyorsa onu size sağlamak zorundalar.

Tüketici hakem makhemesine başvuracağım teşekkürler.
Hatalılar doğru. O gece fiyatı yanlış girmişler. Sonradan fark edip düzeltmişler. Geldiğinde geri gönderir, iade alırlar olur biter. Ortada dolandırıcılık yok. 1000-1200 liralık ürünü 650 liraya verip zarar etmek istememişler yapacak bir şey yok.

Zaten 1x8 tanesi 500₺ başka sitede 860₺ niye pahalıya alalım ki?
Mantıken kendinizi benim yerime koyun. İyi günler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı