İncehesap iade mağduriyeti

Blastarsk

Kilopat
İncehesap'tan 23 Ekim 2020 tarihli Gaming gecesinde 719437 sipariş numarasıyla Gigabyte RTX 2080 Super Windforce OC almıştım. Kart bana Yurtiçi Kargo ile 27 Ekim 2020 tarihinde teslim edilmişti. Bu da kargo takip adresi: Gönderi Sorgulama | Yurtiçi Kargo Kartı test edince çok fazla Coil Whine olduğunu gördüm ve kartın sorunlu olmayan bir yenisiyle değiştirilmesi için 30 Ekim 2020'de değişime gönderdim.

Bu da kargo takip adresi: Gönderi Sorgulama | Yurtiçi Kargo Kart 11 Kasım 2020'de bana geri ulaştı ve değişim talebimin reddedildiğini gördüm. Sebebi ise kartın bu desibel seviyesinin kendilerince normal olmasıymış. Ayrıca kartın kutusu da zarar görmüştü. Bu sebeple ben de 12 Kasım 2020'de yürürlükteki 6502 sayılı kanun hükümleri gereğince, 14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkından yararlanarak iade etmek istediğimi kendilerine belirttim ve ürünü gönderdim.

Bu da kargo takip adresi: Gönderi Sorgulama | Yurtiçi Kargo Ama 27 Kasım 2020'de iade talebimi reddedip bana geri göndermişler. Kendilerine herhangi bir engellemede bulunulursa gerekli yerlere ulaşacağımı hem telefondan hem e-posta adreslerinden hem ürünün kutusunun içine koyduğum notla hem de çektiğim videoda bildirmiştim. Bu sebeple bugün tüketici hakem heyetine başvurdum. İncehesap gibi büyük bir şirketin böyle işi uzatması oldukça rahatsız edici. Eğer siz de İncehesap'tan bir şeyler alacaksanız bunları hesaba katıp almanızı tavsiye ederim.

İade durumunu açıklayan video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

14 gün içerisin de koşulsuz iade hakkınız bulunmaktadır. Şikayetvar’ şikayetinizi yazmanızı öneririm. Eğer sorununuzu çözmezlerse eliniz de bulunan kanıtlarla thh’ye başvurmanızı öneririm.
Not: İncehesap’tan 5 adet ürün almıştım ve ürünlerle ilgili bir sorun yaşamamıştım. Sizin böyle bir sorum yaşamanıza üzüldüm. Sorununuz kısa bir süre içerisin de çözülür inşallah.

Aorus K1 Cherry MX Red klavye almıştım. İademi kabul ettiler sorgusuz sualsiz. Üstelik iadeyi baya geç yapmıştım. Daha sonra 3 gün içinde param yattı. CW performansı etkilemeyen bir sorun olduğu için kabul etmemişlerdir.

Aşırı bir CW yok gibi.
Aorus K1 Cherry MX Red klavye almıştım. İademi kabul ettiler sorgusuz sualsiz. Üstelik iadeyi baya geç yapmıştım. Daha sonra 3 gün içinde param yattı. CW performansı etkilemeyen bir sorun olduğu için kabul etmemişlerdir.
Az veya çok olmasının fark edeceğini zannetmiyorum, sonuçta koşulsuz iade hakkına sahibim ve buna rağmen iademi kabul etmiyorlar.

Ses rahatsız edici geldi. Bu kadar sesli olması normal değil gibi geldi. Zaten arkadaşların dediği gibi 14 günlük koşulsuz iade hakkınız var. İlla ortalığın ayağa kalkması gerekiyor anlaşılan. Hukuki yollarda hakkınızı ararken kolay gelmesini dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı