İncehesap mağduriyeti

Vatan bence iyi ama Media Markt daha iyi kulaklık alıp kulaklığın 2 hafta sonra sol tarafının ses vermemesini gidip Media Markt'a açıklayıp üstüne bir de onlar test etti ve sevecenlikle alıp yenisini verdiler ve Gine bir şey olursa lütfen getirin. Vatan ise monitörü eve götürüp fişe takınca bir baktım Ghosting oluyor götürdüm adam tamam abim iade makbuzun imzaladıktan sonra aldılar çünkü monitörü kendisi de kontrol etti ve hiçbir zarar vermediğim teyit edince aldı. Sinerji'den sorun yaşayanda var. QP düşünüyorum artık. Normalde sistemi Vatan'dan alırım fakat sıvı soğutmalardan istediğim yok.

Amazon Türkiye, Inventus ve QP Bilişim en güvenilir ve satış sonrası en iyi desteği veren satıcılar yalnız fiyatları genel olarak gerçekten yüksek. Sinerji Bilgisayar ise en ucuza satan yerlerden ve genellikle olumlu yorum görüyorum.

Güncelleme:
Ürün 9. günün sonunda elime ulaştı ama kusurlu bir şekilde...
2 adet ölü piksel çıkması bir yana, 178*178 görüş açısına sahip olduğu söylenen üründe en ufak bir açı değişikliği ile kontrast ve renklerde bozulmalar meydana geldiğini gördüm. Tüm bu sebeplerden hemen iade işlemlerini başlatarak, aldığımın ertesi günü kargoya verip gönderdim. 1 haftalık bekleyişim ardından durumun ne olduğunu öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradım.
Kendisi de: distribütör firmanın 2 adet ölü pikseli iade için kusur saymadığını belirtti ve güya kendileri de ikinci defa iade için başvuru yaptıklarını söyledi.
Eeee sonuç ?... Distribütör firma yine kabul etmez ise ürün tarafıma yeniden gönderilecekmiş.
1.'si üründen soğudum ve istemiyorum.
2.'si arkadaş, ürünü ben distribütör firmadan mı aldım ? sizden mi ?...Banane...
Neyse, tüketici hakem heyetine başvurumu yaptım.
Gelişmelerle ilgili buradan da bilgilendirme yaparım.

Bu konu başlığı, yaşanan mağduriyet sebebiyle ve tamamen bilgilendirme amaçlı oluşturulmuştur.
Her şey, 3 gün içerisinde kargolanır ibaresinin yer aldığı monitörün satın alınması ile başladı. (Tarih: 05.02.2020) 3. günün sonunda bir hareket göremediğimden, ben de İncehesap müşteri hizmetlerini aradım. Bu arada kendilerine ulaşmak inanılmaz güç. (Birden fazla görüşmem oldu ve her defasında en az 10 dk. Beklemek zorunda kaldım.) Neyse, satın almış olduğum ürünün stokta olmadığı bilgisi verildi öncelikle, daha sonra da ürünün hoparlör içeren bir üst versiyonunun tarafıma herhangi bir ücret yansıtılmadan (bir de yansıtsaydınız...) Gönderileceği bilgisi aldım. İyi, güzel...Bu görüşmenin yapıldığı tarih 10.02.2020 ve gün içerisinde gönderilmeye çalışılacağı en geç yarın kargolanacağı bilgisi aldım. Peki dedim, o kadar bekledim bir gün daha beklerim. Gelmedi arkadaşlar, bugün çarşamba, tam bir hafta oldu hala kargo bilgisi yok...İlginç olan, bana gönderecekleri ürünün sayfasında, 24 saat içerisinde, stoktan teslimat diyor...Güler misin, ağlar mısın?..
Demem o ki, tüketiciyi kandırmaya yönelik hareketler içerisinde olan bu vb. firmaları buradan ifşa edelim ve birbirimiz uyaralım.
Yanlış anlamayın ama yaşadıginiz bir mağduriyetten dolayı firmayı hemen güvenirsizlikle suçlamayın .Bahsettiğimiz firma bu işin önde gelen firmalarından bir tanesi . Muhtemelen yaşadıkları yoğunluktan dolayıdır. Öncede stok durumuna baktınız mı . Defalarca ince hesaptan alışverıs yaptim . Kargolar gayet hızlı teslim ediliyor ve müşteri hizmetlerinden gayet memnun kaldım . Sadece dağıtıma geç çıkıyor ve bu kargo firmasıyla ilgili bir durum. Umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür ve tek temennim başka müsterilerinde bende dahil olmak üzere bu tür problemlerle karşı karşiya kalmamamızdır.

Yanlış anlamayın ama yaşadıginiz bir mağduriyetten dolayı firmayı hemen güvenirsizlikle suçlamayın .Bahsettiğimiz firma bu işin önde gelen firmalarından bir tanesi . Muhtemelen yaşadıkları yoğunluktan dolayıdır. Öncede stok durumuna baktınız mı . Defalarca ince hesaptan alışverıs yaptim . Kargolar gayet hızlı teslim ediliyor ve müşteri hizmetlerinden gayet memnun kaldım . Sadece dağıtıma geç çıkıyor ve bu kargo firmasıyla ilgili bir durum. Umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür ve tek temennim başka müsterilerinde bende dahil olmak üzere bu tür problemlerle karşı karşiya kalmamamızdır.
Sizce firmanın müşteri memnuniyet anlayışı iyi olsaydı, distribütöre bağlı olarak paranız iade olacak cevabı verilir miydi ?
Siz ürünler almışsınız, sorunsuz bir şekilde elinize ulaşmış ve güle güle kullanmışsınız, ne güzel ama bir firmayı iyi yapan şey bu değildir bence. Önemli olan, sattığı ürünle ilgili yaşanan problemi, müşterisine yansıtmadan yani mağduriyet yaşatmadan giderebilmesidir.
Güncelleme: 27. günün sonunda param iade edildi. (Ki, müşteri hizmetlerini sürekli arayıp işlerini hatırlatmam sayesinde bu gerçekleşti, belki daha uzunda sürebilirdi.) Sonuç; İade işlemlerinde burnunuzdan fitil fitil gelmesini istemiyorsanız, incehesaptan uzak durmanızı tavsiye ederim. Konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı