İncehesap mağduriyeti ve alışveriş deneyimi

@tugoli Bu şekilde işaretledim.
Birde THH başvurusu yaptım ekliyorum fotoğraf.
Bundan sonraki süreç nasıl olur ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    622,1 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    622,1 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    110,6 KB · Görüntüleme: 35
@tugoli Bu şekilde işaretledim.
Birde THH başvurusu yaptım ekliyorum fotoğraf.
Bundan sonraki süreç nasıl olur ?
Hocam adamlar yırtılmış demiş varlığı görünüyor sadece. O sticker'ı ortasından biraz yırtarak kartı açabiliyorsunuz ve fotoğrafınızdaki gibi görünüyor. İncehesap yoktan yere etiketi yırtıp para isteyecek bir firma değil. Belki montaj sırasında fark etmeden yırttılar yada siz yırttınız ama adamlar yırtık diyorsa güveniyorum ben şahsen.

Bütün fotoğraf ve belgeleri konuyu mail olarak attım ve gelen cevap..

Ne yapmalıyım ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    40,5 KB · Görüntüleme: 32
Bütün fotoğraf ve belgeleri konuyu mail olarak attım ve gelen cevap..

Ne yapmalıyım ?
THH'e başvurmuşsunuz. Devamında ben yardımcı olamayacağım. İncehesap'ın yaptığı yorumlarda bir sorun yok hocam önce onu anlamalısınız. Yetkilis servise aktarılır, orada da garanti etiketi söküldüyse işlem yapılmaz bu normal bir durum. Bunu anlamanızı istiyorum sadece. Umarım çözüme ulaşır ama siz de bir ürün aldığınızda bunları kontrol edersiniz ileride.

Yakından çekseydiniz keşke. Böyle uzaktan fotoğraf çekerek bakın etiket orada demek mantıklı değil. Fotoğrafı ilk aldığınız zaman etiket üzerindeyken de çekmiş olabilirsiniz. Yani art niyete açık. Diş macunu sürüp uzaktan çekip de bakın etiket duruyor da denilebilir. Beni yanlış anlamayın, etiketi söktünüz ekran kartına işlem yaptınız demiyorum ama ya siz bilerek ya da bilmeyerek etiketi söktünüz ya da serviste bir karışıklık oldu. Ekran kartı servisi, İncehesap'tan bağımsız olarak işlem yapıyor. Yani bu durumda incehesabın yapabileceği hiçbir şey yok. Servis ne derse ona göre işlem uygularlar. Ekran kartını kasadan söküp, kargoya vermeden önce yakından fotoğraf çekmediyseniz ya da çektiyseniz ama o fotoğrafı o gün çektiğinizi kanıtlayamıyorsanız, sonuç olmanız çok zor. Kısacası servis ile konuşun bir karışıklık bir yanlışlık olabileceğinden bahsedin önce onları ikna etmeye çalışın derim.

Şöyle benim bilgim. Garanti etiketi benim bildiğim pcb'nin üzerinde olur. Kartı gerçekten herhangi bir şekilde sökmediyseniz sizlik bir sıkıntı yok. Yeni kartların hiçbirinde garanti etiketi dedikleri şey back plate'de olmuyor. Kartın açıldığı da servis çalışanları tarafından anlaşılır diye düşünüyorum.
Ürünü aldığınız zaman garanti stickerları dahil kontrol etmek sizin göreviniz. Sizin bir müdaheleniz olmadıysa haklısınız fakat THH'e başvurmanız gerekebilir.
Satıcı açısından düşündüğümde garanti etiketi zarar görmüş ürün bana gelse bende işlem yapmam.
Sizce garanti sticker'ı nerededir? Sizin bu görüşünüze katılmıyorum. Neden katılmıyorum, kartı ilk aldığında kart zaten alınıp kullanılmaya hazırdır. Bir sorun çıkarsa garantiye yollanır. Hiçbir son kullanıcının kartın tamamını açıp kontrol edip bu ürün eksiksiz tamamdır diye bir sorumluluğu olduğunu düşünmüyorum. Kartı zaten kendi açmamalı normal şartlarda.
Bu resimi alip. Kartı kutusuna koydum. 1 saat sonrada gönderdim.
Resimde garanti etiketi gözüküyor
Bence sizin yapmanız gereken şey gönderdiğiniz servisi arayıp tatlı dille konuşmanız. Hala kabul etmiyolar ise kartla birlikte THH'ye gitmeniz. Söyledikleriniz doğru ise bir sorun çıkmayacak, işiniz görülecektir. Olurda kimse kabul etmezse en kötü ihtimalle 2K çok pahalı bir fiyat değil. Yaptırır kullanırsınız.

Sizce garanti sticker'ı nerededir? Sizin bu görüşünüze katılmıyorum. Neden katılmıyorum, kartı ilk aldığında kart zaten alınıp kullanılmaya hazırdır. Bir sorun çıkarsa garantiye yollanır. Hiçbir son kullanıcının kartın tamamını açıp kontrol edip bu ürün eksiksiz tamamdır diye bir sorumluluğu olduğunu düşünmüyorum. Kartı zaten kendi açmamalı normal şartlarda.

Sizce diye soracak bir durumu yok yeri belli:
3CB27DFA-454A-4849-8C50-8997ED28D080.jpeg

Kartı açmak ile ilgili kısımda ne saçmalamışsınız anlamadım sticker backplate vida üzerindedir sökmeden kart açılmaz zaten. Ya yanlış anladınız bir daha okuyun yada bir bilginiz yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı