İncehesap kargodaki hazır sistem iadesi

Ben bunu görmemiştim hocam. O zaman technopat sistemi de çıkmamıştı, bu fırsatlar gelmez artık diyerek kullanacağım için birkaç özelleştirme yaptım. Ancak Perşembe veya Cuma sanırım Technopat sistemi geldi. 😔

Sistemlere kargo fiyatı dahil ki hocam. Kargo bana ait olsa ve kargoyu teslim almasam bana yansıtabilirler ancak kargo dahil sonuçta.

Onu bende anlamıyorum hocam. Sanırsam ücreti iade etmeyip bekleyecekler.
Tamam ama kargoda 3 gün beklerse tekrar satıcıya gider tekrar satıcı kargolarsa ek kargo fiyatı çıkar tekrar bekler tekrar giderse ek yine kargo ücreti çıkar veya bir başka senaryo 3 gün bekleme gibi bir kural olmadan günlerce şubede bekler ve kargo ücreti çıkar. Her 2 türlü de kapıda ürünü alırken kargo ödemen gerekiyor. Bu arada aldığın sistem neydi?

Onu bende anlamıyorum hocam. Sanırsam ücreti iade etmeyip bekleyecekler.

Sonsuza kadar mı bekletecekler, bankamı ararım derim ben bu alışverişi yapmıyorum ve iade talep ediyorum. İncehesap ile muhattap bile olmam. Bir üründen cayma hakkın var, özellikle de hiç teslim almadıysan.

O zaman ne ala babasının kartının kullanan her çocuk bilgisayar alsın bunlar da "iade yok" diye hiçbir geçerliliği olmayan yazı ile para kaldırsınlar.

Sonsuza kadar mı bekletecekler, bankamı ararım derim ben bu alışverişi yapmıyorum ve iade talep ediyorum. İncehesap ile muhattap bile olmam. Bir üründen cayma hakkın var, özellikle de hiç teslim almadıysan.

O zaman ne ala babasının kartının kullanan her çocuk bilgisayar alsın bunlar da "iade yok" diye hiçbir geçerliliği olmayan yazı ile para kaldırsınlar.
Bu da doğru hakkını arayabilirsin orda ki kıytırık yazıya direkt inanıp pes etme. Technopat siparişini iptal etme. Kalsın. Bu arkadaşın dediği gibi yapabilirsin ama kargoyu başta kesinlikle teslim alma. İnatla da almayacağını söyle. Onlar pes eder belki.

Tamam ama kargoda 3 gün beklerse tekrar satıcıya gider tekrar satıcı kargolarsa ek kargo fiyatı çıkar tekrar bekler tekrar giderse ek yine kargo ücreti çıkar veya bir başka senaryo 3 gün bekleme gibi bir kural olmadan günlerce şubede bekler ve kargo ücreti çıkar. Her 2 türlü de kapıda ürünü alırken kargo ödemen gerekiyor. Bu arada aldığın sistem neydi?
Ben istemiyorken bunu bir bile tekrar göndermeleri halinde suçlu kendileri olmuyor mu hocam? Ürünü istemeyerek teslim almamışım, tekrar gönderen kendileri.

Sistem bu hocam. SSD'yi Kingston 1TB KC3000, Psuyu Xigmatek ve Rami Apacer RGB olarak özelleştirdim.

Katılıyorum hocam. Özelleştirdiğim için çekincelerim var sadece. Ancak anlamıyorum nasıl kişiye özel ürün oluyor ki?

Bu da doğru hakkını arayabilirsin orda ki kıytırık yazıya direkt inanıp pes etme. Technopat siparişini iptal etme. Kalsın. Bu arkadaşın dediği gibi yapabilirsin ama kargoyu başta kesinlikle teslim alma. İnatla da almayacağını söyle. Onlar pes eder belki.
Risk almaya dönüyoruz o zaman 😂 Hiç deneyen de yok hocam, çoğu kişi ya vazgeçmiş ya da aktif değil.

ne belgeler fala

Ben istemiyorken bunu bir bile tekrar göndermeleri halinde suçlu kendileri olmuyor mu hocam? Ürünü istemeyerek teslim almamışım, tekrar gönderen kendileri.

Sistem bu hocam. SSD'yi Kingston 1TB KC3000, Psuyu Xigmatek ve Rami Apacer RGB olarak özelleştirdim.

Katılıyorum hocam. Özelleştirdiğim için çekincelerim var sadece. Ancak anlamıyorum nasıl kişiye özel ürün oluyor ki?

Risk almaya dönüyoruz o zaman 😂 Hiç deneyen de yok hocam, çoğu kişi ya vazgeçmiş ya da aktif değil.
ne oldu son durum aynısını yaşıyorum şuan neredeyse

10 Haziran'da İncehesap üzerinden SSD, RAM ve PSU özelleştirerek hazır sistem satın aldım. 14 Haziran tarihinde kargoya verildi. Şu an ildeki şubede bekliyor, yarın dağıtıma çıkacak. Ancak Technopat Two Win sistemi daha çok hoşuma gittiği için İncehesap'tan almış olduğum sistemi teslim almak istemiyorum.

Bugün İncehesap müşteri hizmetlerini aradım. Kendileri hazır sistemlerin kişiye özel hazırlandığı için tekrar satılamayacağını iddia ederek iade hakkımın olmadığını söylüyor. Ürünü teslim almaz isem bana tekrar göndereceklerini belirtiyorlar. Forumlarda baktığıma göre İtopya'dan hazır sistem almış birisi kargodan ürünü teslim almadığı için iade olmuş. Bu İtopya'ya özel mi bilemiyorum.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Yarın dağıtıma çıkacak olan kargoyu teslim almaz isem tekrar gönderirler mi? İade sürecinde sorun çıkarırlarsa THH beni haklı bulur mu?
Kişiye özel üretim cayma hakkının istisnası ama o marangoza yaptırdığın masa, özel dikilmiş kıyafet vb. durumlar için geçerli. Hazır sistem satıcının özel olarak ürettiği bir şey değil.

Ürünü teslim aldıktan sonra 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Malı teslim almadan da cayma hakkı kullanılabilir. Satıcıya bildirimde bulunun daha sonra ispatlayabileceğiniz bir yöntemle. Yani telefon etmeyin mail atın, ihtarname gönderin. Yazılı bildirim olacak. Kabul edilmezse Hakem Heyetine başvuracaksınız.​

Yeni konular

Geri
Yukarı