İngilizce öğrenmek zor mu?

UbErdoğan

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci.
Yahu, arkadaşlar, kara kara düşünürken aklıma şöyle bir şey geldi:
Ülkemizin ekonomisi çok kötü. Ben de okulumu bitirince her gencin hayali gibi Amerika'ya gitmek istiyorum. İngilizce çok zor mu? Öğrenmem ne kadarımı alır? Sizce kolay mı? İnternetteki İngilizce kursları işe yarıyor mu? Okuldaki dersler yaşanacak kadar İngilizce öğrenmek için yeterli mi, ayrı bir kursa gitmem gerekir mi?
-İngilizce bilen arkadaşlar yorum yaparsa daha mutlu olurum :)-

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç özel İngilizce kurslarına gitmedim veya özel İngilizce eğitim almadım, okullardaki İngilizce eğitimi büyük oranda kötü ve yetersiz, yabancı insanlarla konuşa konuşa geliştirebilirsiniz, şahsen ben çok büyük oranda çevrimiçi oyunlarda konuşarak ve yazışarak öğrendim, okul zamanlarında da İngilizceyi severdim. Öğrenme isteğinizle paralel olarak hızlı ve iyi öğrenebilirsiniz, İngilizce öğrenmek için tonla yol var.

Yahu, arkadaşlar, kara kara düşünürken aklıma şöyle bir şey geldi:
Ülkemizin ekonomisi çok kötü. Ben de okulumu bitirince her gencin hayali gibi Amerika'ya gitmek istiyorum. İngilizce çok zor mu? Öğrenmem ne kadarımı alır? Sizce kolay mı? İnternetteki İngilizce kursları işe yarıyor mu? Okuldaki dersler yaşanacak kadar İngilizce öğrenmek için yeterli mi, ayrı bir kursa gitmem gerekir mi?
-İngilizce bilen arkadaşlar yorum yaparsa daha mutlu olurum :)-

Kaç yaşındasınız ve kaçıncı sınıftasınız?

Abartıldığı kadar zor değil, internet üzerindeki eğitimler ile belli bir seviyeye gelirsiniz ama pratik yapıp bol bol konuşmanız gerek. Bunun içinde kursa gidip conversation clublara katılabilirsin veya cambly kullanabilirsin. Hatta imkanınız varsa ana dili İngilizce olan bir ülkeye gitmeniz ve 1 2 yıl kalmanız sizi dile maruz bırakıcak, en çok böyle gelişir. Öğrenmek ne kadar sürer bu kişiyle ilgili ama kısa sürücek bir şey değil.

Udemy üzerinden ders de alabilirsiniz, epey yol kat ettirir. Örnek olarak,

Kaç yaşındasınız ve kaçıncı sınıftasınız?
LGS'ye gireceğim 8.sınıfa gidiyorum.
Abartıldığı kadar zor değil, internet üzerindeki eğitimler ile belli bir seviyeye gelirsiniz ama pratik yapıp bol bol konuşmanız gerek. Bunun içinde kursa gidip conversation clublara katılabilirsin veya cambly kullanabilirsin. Hatta imkanınız varsa ana dili İngilizce olan bir ülkeye gitmeniz ve 1 2 yıl kalmanız sizi dile maruz bırakıcak, en çok böyle gelişir. Öğrenmek ne kadar sürer bu kişiyle ilgili ama kısa sürücek bir şey değil.

Udemy üzerinden ders de alabilirsiniz, epey yol kat ettirir. Örnek olarak,

Ya aslında beni korkutan kısım sadece kelimeleri öğrenilince bitmemesi Türkçe öyle değil sadece kelimeleri bilsen kendini anlatabiliyorsun, fakat İngilizce'de öyle değil ekler falan olmadığında kimsenin anlamadığı şeyler ortaya çıkıyor. Bir de gramer diye bir şey varmış konuşma bilgisi bir nevi şive gibi bir şey kelimeleri doğru telaffuz edemezsen anlaşılmıyor bile birçok kelime birden çok anlamda kullanıyor. Bu yüzden zor geliyor bana biraz.

LGS'ye gireceğim 8.sınıfa gidiyorum.

Ya aslında beni korkutan kısım sadece kelimeleri öğrenilince bitmemesi Türkçe öyle değil sadece kelimeleri bilsen kendini anlatabiliyorsun, fakat İngilizce'de öyle değil ekler falan olmadığında kimsenin anlamadığı şeyler ortaya çıkıyor. Bir de gramer diye bir şey varmış konuşma bilgisi bir nevi şive gibi bir şey kelimeleri doğru telaffuz edemezsen anlaşılmıyor bile birçok kelime birden çok anlamda kullanıyor. Bu yüzden zor geliyor bana biraz.
Dediğin her şey Türkçe için de geçerli, cümle yapısı kafana oturduğu için kelime bilsen de cümle kurabiliyorsun fakat İngilizcenin cümle yapısını henüz öğrenmemişsin, bu yüzden kelimeleri anlamlı bir şekilde cümle haline getiremiyorsun, zamanla cümle duydukça veya okudukça cümle yapısı oturacaktır kafanda. Türkçede de birçok kelime farklı anlamlarda kullanılabiliyor, İngilizce öğrenmek Türkçe öğrenmeye kıyasla çok daha kolay aslında. Türkçe daha zor bir dil. Aslında düşündüğünde Türkçeyi tam anlamıyla doğru kullanan Türk sayısı da oldukça az.

Yeni konular

Geri
Yukarı