İngilizce'ye Ek Yabancı Dil Önerisi

Orantı

Kilopat
Daha fazla  
İspanyolca, Rusça, Çince ve Japonca arasında kaldım. Almanca'yı İngilizce ile aynı aileden olduğu için eledim. Öğretmenine sor derseniz onu da yaptım. Yukarıda belirttiklerim öğretmenimin önerileri. Bu dillerden iş açısından en iyisi hangisi? Belirtirseniz sevinirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çince ve Rusça. Çince bilen biri aç kalmaz.

Bir lojistik bölümü mezunu olarak arkadaşın tavsiyesini doğru buluyorum biraz genel kültür kafasıyla düşünmek yerine sektör olarak düşünürsek Rusça ve Çince oldukça iyi bir seçim olacaktır. Her ikisi de kendine göre alfabesi vardır zor olacaktır ama pes etmeyin.

Alternatif olarak Korece de düşünebilirsin. Japonca ve özellikle Çince'den kat kat daha kolaydır üstelik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Japonca öneririm. Bizim cümle yapımıza çok benziyor, öğrenmesi en kolay dillerden biri olacaktır. Ama alfabesi sıkıntılı biraz. Hiragana ve Katakana ile başlayıp, Kanji alfabesi ile devam edebilirsin.

Şu anda Çince benim gözümde ön plana çıktı. Büyük ihtimal de Çince veya Rusça öğrenmeye başlayacağım. Vikipedi'ye girince en çok iş kolu ülkeler arasında Çince ve Rusça var. Fakat Çin'in iş gücü Rusya'dan daha fazla olduğu için Çince'yi düşünüyorum. Ek olarak dilin benim için zorluğu veya kolaylığı önemli değil, işlevi önemli.

Şu anda Çince benim gözümde ön plana çıktı. Büyük ihtimal de Çince veya Rusça öğrenmeye başlayacağım. Vikipedi'ye girince en çok iş kolu ülkeler arasında Çince ve Rusça var. Fakat Çin'in iş gücü Rusya'dan daha fazla olduğu için Çince'yi düşünüyorum. Ek olarak dilin benim için zorluğu veya kolaylığı önemli değil, işlevi önemli.

Güzel karar, Çince yazı karakterleri en zor kısım, bunları öğrendikten sonra Japonca'yı öğrenmen maksimum 1 ayını alır, ikisi de aynı alfabeyi kullanıyor. Japonlar alfabeye "Kanji" diyor. Çince öğrenirsen bedavadan 1 tane daha dil öğrenmiş olursun :)

Son düzenleme:
Güzel karar, Çince yazı karakterleri en zor kısım, bunları öğrendikten sonra Japoncayı öğrenmen maksimum 1 ayını alır, ikisi de aynı alfabeyi kullanıyor. Japonlar alfabeye "Kanji" diyor. Çince öğrenirsen bedavadan 1 tane daha dil öğrenmiş olursun :)
Çince'de sürüsü ile harf olduğunu farkettim. Ama benim amacım bu dili ölmeden önce öğrenmek. Bir harf başına 4 farklı okunuş mu ne geliyor. Bunu farkettikten sonra bir anda Rusça ve Japonca'ya kaydım. Zorluğu önemli değil derken alfabesinin bile 1-2 yılda öğrenilmesini kastetmemiştim. Şimdi Rusya'nın da geniş bir iş alanı yelpazesine sahip bir ülke olduğu için Rusça'ya kayıyorum.

Çince'de sürüsü ile harf olduğunu farkettim. Ama benim amacım bu dili ölmeden önce öğrenmek. Bir harf başına 4 farklı okunuş mu ne geliyor. Bunu farkettikten sonra bir anda Rusça ve Japonca'ya kaydım. Zorluğu önemli değil derken alfabesinin bile 1-2 yılda öğrenilmesini kastetmemiştim. Şimdi Rusya'nın da geniş bir iş alanı yelpazesine sahip bir ülke olduğu için Rusça'ya kayıyorum.

:D Haklısınız. Çin alfabesinde her kelime için sembol vardır. Japonca'da bu alfabeyi kendi diline uyarlamıştır ve Çin alfabesinden biraz daha farklıdır. Aslında sadece Kanji alfabesini öğrenmek 1 yılınızı alır. Japonca alfabesi, Çin alfabesinin değiştirilmiş halidir kısaca. Japonca öğrenmek isterseniz Hiragana ve Katakana ile başlayabilirsiniz. Japonya'nın temel alfabeleridir bu ikisi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı