İngilizceyi nasıl öğrendin?

Orta sonda çoğu içeriğin ingilizce olan daha iyi versiyonu olduğunu öğrenince önce altyazılı sonra altyazısız ilgi alanımdaki ingilizce videoları izledim

Okul, oyunlar, diziler, filmler, yabancı arkadaşlar ve bilmediğim kelimelere baktım. Bana denilen her şeyi çok net şekilde anlıyorum ama akıcı olarak konuşamıyorum.
2-3 hafta hatta 1 ay kadar 7/24 yabancı biriyle takıldıktan sonra konuşmaya başlıyorsun. Şaşırırsın. :)Ben de böyle olmuştu. Tabi sonra uzun süre kimseyle konuşmazsan biraz konuşma kabiliyeti kayboluyor.

2-3 hafta hatta 1 ay kadar 7/24 yabancı biriyle takıldıktan sonra konuşmaya başlıyorsun. Şaşırırsın:)ben de böyle olmuştu. Tabii sonra uzun süre kimseyle konuşmazsan biraz konuşma kabiliyeti kayboluyor.

Benim arkadaşımın arkadaşı vardı bence diye. O ikisi aralarında şakır şakır İngilizce konuşurdu ben konuşamazdım. Meğerse İngilizce gerçekten birileriyle konuşularak öğreniliyormuş. Ve evet dediğiniz gibi konuşmadığınızda unutuyorsunuz.

Benim arkadaşımın arkadaşı vardı bence diye. O ikisi aralarında şakır şakır İngilizce konuşurdu ben konuşamazdım. Meğerse İngilizce gerçekten birileriyle konuşularak öğreniliyormuş. Ve evet dediğiniz gibi konuşmadığınızda unutuyorsunuz.
İşte yabancı dile uzun bir süre maruz kalmak gerekiyor. Öğrendim tamam bitti diye bir durum yok. Yabancı ülkede yaşamıyorsan malesef durum bu.

Yabancılarla konuşabileceğimiz ücretsiz bir şekilde uygulama vb. şeyler biliyor musunuz hocam?

Okullarda gördüğüm İngilizce ile öğrendim şu anda en sonki girdiğim sınavda b2'yim ya çok şanslıyım iyi hocalar geldi ya da dersi iyi dinledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı