İngiltere'deki akrabaları kıskanmak

Sana bağlı dostum, çalış para kazan istersen git eğitimini gör istersen burada kal eğitimden kazandığın deneyimlerini yine bu ülkenin gelişmesi uğruna harca. İki kararda da kazançlı çıkan sen
olursun.

Diyebilecek bir şey bulamıyorum ama yapacak bir şey yok elimizden ne gelebilrki?

İşte yapacak bir şey yok dedikten sonra Türkiye çok kötü bir yer deme hakkımız bulunmuyor.

Öyle söyleyince herkes İngiltere'de yaşıyor ve sadece siz o imkanlara sahip değilsiniz gibi konuşuyorsunuz. Kıskanmak yerine onların seviyesine gelebilmek için elinizden geleni yapmalısınız. Siz umutsuz bir şekilde şikayet ediyorsunuz. Bende bu durumlardan memnun değilim ama elimizde çalışmaktan başka silah yok.

Sisteme bak, 14 yaşında çocuklara bunları düşündürüyor. Bu yaşta İngilizce bilmen, anlaman gayet güzel. Ayrıyeten çalıştığını da belirtmişsin, tebrik ederim. Ülkenin yaşam standartları belli ama, çok ustun zekali olmazsan ya da saglam yerden torpilin olmadığı sürece kaliteli bir yasam sürebileceğin bir ülke değil Türkiye. Dil bilgini iyice geliştir, ileride yurt dışına gitme imkanin olursa değerlendirirsin.
Anladım.Bol şans dilerim.
Güzel kardeşim seni benden iyi kimse anlayamaz,yıllarca senin gibi düşündüm ve ne yaptım biliyor musun? Sadece para biriktirdim Türkiye'de 100.000 TL kadar bir para biriktirdim ve İngiltere'ye Ankara antlaşmasını kullanarak işyeri açmak istediğimi bildirdim. Şuan vize işlemleriyle uğraşıyorum ve uğraşmaktan başka çarem yok yaşın daha çok küçük.bunlari erken düşünmeye başlamışsın kafana takma ilerde aile desteğiyle sende gidebilirsin hayatı akışına bırak.
Çok teşekkür ederim hepinize, şu üstteki EKAloji gibi konuma beni terslemeye gelmediğiniz ve destek verdiğiniz için, umarım hayatınızda hep başarılı olursunuz.

Türkiye'de yaşamak hiç stresli değil;
1614115067913.png

Kıskanıyorum, açık ve net kıskanıyorum. Adamlar kuzenime sırf bilgisayar alsın diye 1000 pound gönderiyor. Tek konu pound eğlence falan da değil, hayatı yaşayamıyoruz biz, son zamanlarda bu tarz çok konu açtım fakat bunun üstüne bir de akrabalarımın İngiltere'ye taşınması cidden kendime şu ülkede olan saygımı düşürdükçe düşürüyor. Zaten bıktım usandım bunların üstüne gidince acayip kıskandım. Yaşım 14 fakat yaşıma göre çok iyi İngilizce bildiğimi düşünüyorum hatta şöyle söyleyeyim RDR2 bitirip hikayesini anlamıştım ama ta ilk çıktığında yani 12 yaşımda iken. O zaman bile anlamıştım hikayesini yani anlayacağınız İngilizcem iyi, kendime büyüyünce oradan iş bulup veya bir kız bulup gitmeyi planlıyorum. Bıktım artık dayanamıyorum, çok kıskanıyorum hem de ama kıskanmamak elde değil, uzak akrabalarım keşke dayım falan olsa da ben de gitseydim onlarla. Şu kıskançlığımı nasıl biraz daha indirebilirim arkadaşlar, tavsiyeniz var mı? Kıskançlıktan patlıyor derler ya aynı o seviyedeyim lütfen tavsiye verin sakinleştirmek için yoksa cidden patlayacağım.
14 yaşında zaten ne yaşamış olabilirsin ki? İngilizcen iyiyse zaten mutlaka bir iş bulursun. Ayrıca Orta Doğu'da yaşıyorsun, bu yaşam şartları gayet normal. Çok da iyi şeyler beklemezsin herhalde değil mi?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı