İnsanın yapabilecekleri sınırlı mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu Osman bilgisizi dediklerini kopyalayıp yapistiriyor okumuşuz diyoruz okumuşuz sen hala neyin ısrarı yapiyorsun? Kendin okumamışsın bir halt bildiğin yok hala ne diye konuşuyorsun be adam. Dediğim sorulara cevap verebiliyor musun? Iftira falan yok ortada, sorun senin gibi bilgisizlerin gelip hiçbir halt bilmeden yorum yapmasi.

Bir şeyi savunacaksan bilgin olmasi gerekir yoksa sus bu kadar basit. Aç bak dediğimiz ayetlere bakalim kim yalan söylüyor.

Kuran sade ve anlaşılır bir dile sahip. Mealini okuyarak bu Kuran değil diyenleri dikkate bile almamak gerek. Ayet gösteriyorum ayette bile Kuran'in herkes tarafından anlaşılması için sade ve anlaşılır kıldık diyor sizin gibi zır cahiller gelmiş diyor yoksa Kuran'ı okuyarak tam öğrenemezsiniz. Öğrenemezsek niye yazıldı bu kitap, meali Kuran'ı nasıl yansitmiyor bu nasil bir saçmalıktır.

Son düzenleme:
Bu Osman bilgisizi dediklerini kopyalayıp yapistiriyor okumuşuz diyoruz okumuşuz sen hala neyin ısrarı yapiyorsun? Kendin okumamışsın bir halt bildiğin yok hala ne diye konuşuyorsun be adam. Dediğim sorulara cevap verebiliyor musun? Iftira falan yok ortada, sorun senin gibi bilgisizlerin gelip hiçbir halt bilmeden yorum yapmasi.

Bir şeyi savunacaksan bilgin olmasi gerekir yoksa sus bu kadar basit. Aç bak dediğimiz ayetlere bakalim kim yalan söylüyor.

Kuran sade ve anlaşılır bir dile sahip. Mealini okuyarak bu Kuran değil diyenleri dikkate bile almamak gerek. Ayet gösteriyorum ayette bile Kuran'in herkes tarafından anlaşılması için sade ve anlaşılır kıldık diyor sizin zır cahiller gelmiş diyor yoksa Kuran'ı okuyarak tam öğrenemezsiniz. Öğrenemezsek niye yazıldı bu kitap, meali Kuran'ı nasıl yansitmiyor bu nasil bir saçmalıktır.
Kur'an'ı anlamak için başka kitaplar lazım diyenlerle aynı zihniyetteler işte.

Uygunsuz Üslup
Son düzenleyen: Moderatör:
İşinize geldiği gibi çeviren sizsiniz bence. Yüzlerce meal var bir iki tanesinde mucize çıiıyor onu da mucize diye veriyorsunuz.
Dostum öbür türlü de senin işine gelen o böyle benim işime geliyor demek ki bende sana diyorum ki inanmak istediğine inan kelimenin tek bir anlamı yok :) Ben budur buna inanmak zorundasın dedim mi sana hayır. İstediğine inan benim için hiçbir sorun yok :)

Yani kendi inandıkları kitapta dediğimiz gibi yaziyor kendileri kitabı yalanliyor. Çeviri ne için var insani delirtiyorlar yeminle. Madem çeviri ile bir şey anlaşılmıyor, hiçbir cevirilmesin o zaman.

Kuranin kendisi bile sade ve anlasilir yazdik diyor bunlar hala yok mealle anlaşılmaz diyor.

Madem bu kitap anlaşılır değil biz anlayamiyorsak kim anlayacak peki? Nereden baksan tutarsiz ve küstahça yapilan yorumlar. Birak zirvalamaya devam etsinler. Hepsine tek tek açıklama yapmaktan gına geldi.

Yani kendi inandıkları kitapta dediğimiz gibi yaziyor kendileri kitabı yalanliyor. Çeviri ne için var insani delirtiyorlar yeminle. Madem çeviri ile bir şey anlaşılmıyor, hiçbir cevirilmesin o zaman.

Kuranin kendisi bile sade ve anlasilir yazdik diyor bunlar hala yok mealle anlaşılmaz diyor.

Madem bu kitap anlaşılır değil biz anlayamiyorsak kim anlayacak peki? Nereden baksan tutarsiz ve küstahça yapilan yorumlar. Birak zirvalamaya devam etsinler. Hepsine tek tek açıklama yapmaktan gına geldi.

Kitaptaki açıklara kitabı yalanlayarak cevap veriyorlar, sonra kitaba inan yoksa cehennemde yanarsın diyorlar. Bunu ima ediyorlar zaten Kuran tehdit dolu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı