İnsanlar Atatürk'ü neden sevmiyorlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Senin gibi demokrasi arkasına sığınarak çeşitli irticai masalları anlatmıyorum en azından. Sizler zaten demokrasiyi amaç değil de araç olarak gören zihniyet olduğunuz için bu söylediklerim senin için bir fayda etmeyecektir.
Dostum vaktini o tip insanlara laf anlatmaya çalışarak harcamanı önermem, ne kadar anlatsan da haksız olduğunu kabul etmeyecek zaten. Bırakalım arkadaş belki liseyi bitirdikten sonra belirli bir olgunluğa ulaşır 😀

Dostum vaktini o tip insanlara laf anlatmaya çalışarak harcamanı önermem, ne kadar anlatsan da haksız olduğunu kabul etmeyecek zaten. Bırakalım arkadaş belki liseyi bitirdikten sonra belirli bir olgunluğa ulaşır 😀

Bakın hocam lise yıllarımda ağır radikal bir solcuydum. Tipik bir komünisttim. Hatta Atatürk'ün çoğu şeyini eleştirirdim. Lakin Liseyi bitirmeye yakın iken fark ettim, tek gerçek ideoloji Atatürkçülükmüş.

Bakın hocam lise yıllarımda ağır radikal bir solcuydum. Tipik bir komünisttim. Hatta Atatürk'ün çoğu şeyini eleştirirdim. Lakin Liseyi bitirmeye yakın iken fark ettim, tek gerçek ideoloji Atatürkçülükmüş.
Ülkede Atatürkçülüğü de bitirdiler de neyse düzgün yaşayan yok Atamın partisi dediğim partinin hali ortada üzücü umarım bir an önce düzelir. :(

Aynen. Daha iyi bir gelecek için diktatör oldu çünkü halk hazır değildi.
Diktatör olduğu söylenemez. 15 senenin çoğunu girişim yaparak geçirmiş. Diyer demokratik (!) C. başkanları gibi yasa değiştirip tekrar başkan olmaya çalışmamış en azından.

İnsanlar Atatürk’ü neden sevmiyor?
“osmanlı.torunu.degilim.ama_ole.davranıyorum.” Sayfaları yüzünden. Şu üstü fotoğraflı altı siyah arkaplan üstüne mavi-beyaz yazı olan postları paylaşıp milleti kandırıyorlar. Bunlara kanan dayılar da Atatürk’e laf ediyor.
(Konu dışı: Bir bakkalda “Şeriatı getireceğiz • Kahrolsun Atatürk • Yaşasın Abdülhamid Han • Etiketi vardı. O da kananlardan sanırım. Polis çağırdı adamın biri. Götürmüşler bakkalcıyı. Ben bir şey yapmadım ne var diyordu. 😂)

Aziz Nesin: Bir Müslümanın Atatürkçü olması mümkün değil
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hiç solculuk reşitali yapma. Ülkede her etnik kökenden insan olunca ve liderler toplumu Türklük konusunda birleştirmek istediğinde faşizm derseniz tabii halkın sevgisini kazanmamış olur. Daha öncede belirttim sevmeyenler ya Şeriatçı ya da Türk değil.

Senin dünyan milliyetçilik veya dini temeller üzerinde yer alabilir. Benimkisi yer almıyor. Ben sana her nasıl saygı duyuyor isem, siz de bana saygı duymak durumundasınız.

Atatürk'un gordugu kadar kan gorseler kendileri eroinman olurdu ama sevmiyorlar iste.

Aziz Nesin: Bir Müslümanın Atatürkçü olması mümkün değil​

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da her Atatürk yazan yere bunu atıyor. 🤣 🤣 🤣

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı