İnsanlar fiziksel özellikleri neden bu kadar çok kafaya takıyorlar?

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
Yaşım 16 merak ettiğim bir konu var. Kendi yaş civarımda ki insanların kendi fiziksel özelliklerini neden bu kadar çok kafaya taktığını merak ediyorum. Örnek olarak çocuk 15 yaşında 1.82 olmuş daha uzar mıyım? Diye konu açıyor siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çünkü fiziksel özelliklerini değiştirebileceklerini düşünüyorlar ve ona inanıyorlar.

Birçok yüz egzersizi, looxmaxing tarzında aktiviteler, kilo verme, kas yapma, boy uzatma, hunter eyes, burun şekli vs kendine nasıl baktığına veya yatakta hangi pzoisyonda yattığına bağlı olarak bile değişebiliyor.

Mewing mesela çene gelişimi için çok önemli alışkanlık yaparsan kısa sürede değişimi görebilirsin, ben gördüm.

Her insan farki sebeplerden dolayi kafaya takabilir. Ornegin birisi zayif oldugu icin zorbalaniyordur, kilolu olmak ister. Birisi de serseriler bulasmasin diye kasli gorunmek ister falan.

Ha bazilarida iyi hissetmek icin yapar. Bosu bosuna kafaya takacagini sanmiyorum kimsenin.

Özellikle lise dönemleri bunlar olur çünkü güzellik algıları böyle. Tabii yaş aldıkça veya hayal ettiğin şey gerçekleştikçe bunlarda uçup gidiyor :D.

Bakımlı olmak ve görünüşüne çok abartı olmayacak şekilde önem vermek her yaşta iyidir.

Konu o değil hocam bence de bakımlı olmak iyi bende kendime bakarım ama konu mesela sizin boyunuz 1.85 diyelim ama siz 1.95 niye olmadım diye dertleniyorsunuz örnek olarak.

Geri
Yukarı