Insanlar neden bu kadar egoist?

34Roxe

Hectopat
Bakın ben egoist insanlardan çok nefret eden biriyim hayatım boyunca hiçbir zaman yalan dolanla veya egoist olma gibi bir yapım olmadı her zaman insanlara yardımcı oldum iyi davrandım kalbimdeki merhameti iyi kalbimi asla kötülüğe adamadım. Ama bu insanlar o kadar çok egoist ki kendilerini bir şey sanıyolar, geçen gün yine burada bir konuya göz atmıştım çocuk arkadaşları tarafından dışlanıyormuş öyle bir konu açmış ama derdini düzgün anlatamamış diye çocuğa küçük çocuksun, buraya kayıt olmaman gerekirdi, kendini anlatamamışsın bile. Deyip çocuğun kalbini kırdı yani buna ne gerek var ki? Kalp kırmaya kötü olmaya bende o yazıyı yazan malum insana çok sinirlendim çünkü hayatım boyunca herkese yardım etmeyi seven biri olarak o çocuğa bunları söylemesi çok zoruma gitti. Ben de o şahısa sinirden öfkemi kustum çünkü hiç kimsenin 13 14 yaşında bir çocuğu aşağılamaya hakkı yok şimdi ben size soruyorum arkadaşlar kardeşlerim abilerim biz neden böyle bir toplum olduk? Neden herkes kendini bu kadar çok üstün görüyor? Herkesten neden herkes bu kadar kötü kalpli vicdansız merhametsiz birileri? Ben bunları anlayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Egoist olursan hayattan zevk alırsın. Kendini en üst noktaya koyduğun için özgüvenin olur. İnsanların bir kısmı senden nefret etsede büyük kısmı da bu egoistliğinden dolayı seni bir süre sonra kendilerinin üstüne de koyar.
Hiç sanmıyorum hocam egoist insanlarla hep kavga ediyorum ben herkesi aşalağıdıkları ezdikleri için.

Egoist olursan hayattan zevk alırsın. Kendini en üst noktaya koyduğun için özgüvenin olur. İnsanların bir kısmı senden nefret etsede büyük kısmı da bu egoistliğinden dolayı seni bir süre sonra kendilerinin üstüne de koyar.
Bu biraz bencilliğe giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı