Insanlar neden bu kadar bozuldu?

teyfo51

Yoctopat
Daha fazla  
Sizce insanlar neden bu kadar gittikçe bozuldu? Ahlaksizlasti, herkes kotu niyetli hiç kimse içinde iyilik barindirmiyor.
Ülkedeki insanlar iyice azitti. Tüm bunların nedeni ne olabilir? 21 yasindayim küçükken dünya bana iyi görünüyordu veya insanlar gerçekten iyiydi bilemem, ama büyüdüm hicbiseyin iyi olmadığını gordum anladım.

Dün yolda halinden belli, yol soruyor tanımadığım birisi, yardımcı oldum biraz yürüdük, teşekkürleştik. Akşam büfeye giderken apartmanda daha önce karşılaşmadığım biriyle selamlaştık asansörde, kapıyı tuttum kendisine, binadan çıkınca "Abi arabayla gidiyorum, seni istediğin yere bırakabilirim" dedi, teşekkür ettim.

İyi insanlar az değil, sadece iletişimsizlik had safhada - like/beğen atmak kolay, veya sola sağa kaydırmak.

Herkes siyah ekranlara bakıyor, kontrolsüzce - kendi kontrol yeteneklerinden feragat ederek, yapay zekanın yönetiminde, onu yönetenlerin istekleriyle;

"Neye, nasıl bakarsan o da sana öyle bakar." - Mevlana
"uçurumun içine çok uzun süre bakarsan, uçurum da senin içine bakar." - Nietzsche

İnsanlar kendi gölgeleriyle tanıştıklarınla onunla barışmayı değil, onun yolunda ilerlemek kolay olduğu için, onu kabul eder, en kolayı tercih etmeye meyillidir - düşünce tembelidir insanoğlu.

Sizce insanlar neden bu kadar gittikçe bozuldu? Ahlaksizlasti, herkes kotu niyetli hiç kimse içinde iyilik barindirmiyor.
Ülkedeki insanlar iyice azitti. Tüm bunların nedeni ne olabilir? 21 yasindayim küçükken dünya bana iyi görünüyordu veya insanlar gerçekten iyiydi bilemem, ama büyüdüm hicbiseyin iyi olmadığını gordum anladım.
Dünya böyle bir yer. Hala iyi ve şerefli insanlar da var tabii ki.

Geri
Yukarı