İnsanlar neden bu kadar acımasızlaştı?

Saphyra

Picopat
Birinin kötü bir anı paylaşıldığında örnek olarak haberlerde birisi ölüyor ve altta ifadelere bakıyorum gülen emojiye basanlar var birisinin acısına, sıkıntısına gülmek ne kadar normal sizce? Geçenlerde bir video vardı Suriyeli kanala atlamış boynu kırılıp ölmüş alttaki yorumlarda espri yapan mı dersin, iyi olmuş yazan mı dersin bir sürü saçma sapan tipler var ve aşırı fazlalar. Neden böyle olduk ki biz? Korkmaya başladım artık insanlardan, çok iğrençleştiler. Başıma bir şey gelecek diye korkmuyorum da, arkamdan dalga geçecek insanlardan korkuyorum...

Gördüklerin ergendir veya ilgi istiyordur. Ayrıca Suriyeli deyince dur. Bir tık hak ediyorlar da neyse.
Dostum suriyeli bile olsa öldükten sonra dalga geçmek nedir? Bunu ancak bir düşmana yaparsın. Tamam suriyeli işgalci ama aralarında düzgün insanlarda var.

Acımasız insanlar her zaman vardı fakat 21. yüzyılda kendilerini göstermeinin kolay bir yolunu buldular ve onların yazdığı acımasızca yorumlar fikir özgürlüğü olarak değerlendirildiği için kimse yazmaktan çekinmedi. Ve evet arada benim de yazdığım oluyor.

Birinin kötü bir anı paylaşıldığında örnek olarak haberlerde birisi ölüyor ve altta ifadelere bakıyorum gülen emojiye basanlar var birisinin acısına, sıkıntısına gülmek ne kadar normal sizce? Geçenlerde bir video vardı Suriyeli kanala atlamış boynu kırılıp ölmüş alttaki yorumlarda espri yapan mı dersin, iyi olmuş yazan mı dersin bir sürü saçma sapan tipler var ve aşırı fazlalar. Neden böyle olduk ki biz? Korkmaya başladım artık insanlardan, çok iğrençleştiler. Başıma bir şey gelecek diye korkmuyorum da, arkamdan dalga geçecek insanlardan korkuyorum...
Anlattıkların zaten hayatın gerçekleri, hep vardı, var olmaya devam edecek. Bunun farkına şimdi varmış olmanı yaşına bağlıyorum.
Ayrıca bu insanların bize tehdit oluşturmadığını kim söyledi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı