İnsanlar neden bu kadar kaba?

Bence insanlar o kadar kaba değil, bir kesim fazla yumuşak ve en ufak şeye ağlıyor. Yabancıların deyimiyle "easily offended".

75a2d2f94146210857542cf5a022c7c4.jpg

Ben senin yaptığın kabalığa moralim bozuldu zaten sen gelip bir de cevap veriyorsun pes vallahi.
Sen burada yazılanları takıyorsan, çok sıkıntı yaşarsın. Bu kadar çıtkırıldım olmanın bir anlamı yok. İleride bir işe falan girdiğinde, yaşın ilerlediğinde daha sık karşılaşacaksın böyle şeylerle. Alış bunlara.

Çünkü bulunduğumuz ülkenin geçmişinde yaşadığı tartışmalar, Hala hayatta olan genelde cahil olan Boomer'lar, Yokluk içinde yokluk çekenlerin sonraki nesilleri aşırı bir şekilde eleştirmesi, Ülkenin içinde azımsanmayacak kadar cahilin olması, Ekonomi eğitim vb. konularda yaşanan sıkıntılar, Özellikle de son 10-15 senede artan kutuplaşma, darbeler, savaşlar, ekonomik krizler, siyaset tartışmaları, Her gün yaşanan kavgalar, arbedeler, cinayetler, eziyetler, işkenceler, cinsel istismarlar, mülteci krizi gibi sayamayacağım birçok konuda tartışma ve bölünme, Zamanında yapılmayan doğru şeyler, yanlış yapılan şeylerden dolayı ve refah seviyesi genelde düşmesinden, 2021'de Dünya'nın en mutsuz ülkesi ve Dünyanın en sinirli ülke olarak seçilmemize neden oldu.

Bizi bu hale geçmişten bugüne getiren kim varsa ve bunu yapmalarına kim göz yumduysa herkesin bahtı ve kaderi özellikle de kendileri utansın. Öyle bir utansın ki bunu yapmaya bir daha özgüvenleri ve cesareti olmasın.

Kafaya takma dostum. Kafaya takarsan yukarıdaki şeyleri yaşarsın ve hayattan keyif alamazsın.

Geri
Yukarı