İnsanlar neden bu kadar utangaç?

Bu konu sizlere bir şeyler kattı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    58

Kafamda beliren bi düşünce sadece.
Doğal ve zengin kaynaklı beslenme VS güzel çalışma saati ve emeğinin karşılığı güzel maaş.

Yeeey! Bende o bireylerden bir tanesiyim! (!)

Neden acaba diye sorguladım kendime ama halen cevabı bulamadım. Belki de insanlarla konuşmak istemiyorum, belki de sadece yalnız kalmak istiyorum gerçekten sevdiklerim dışında. Belki de insanlardan fazla hızlı olgunlaştım onların çocuksu hareketleri bana ağır geliyor falan filan. Bilmiyorum, ne zaman öğreneceğim onuda zaman gösterecek.

Ama şu an utangaç olmayı bende istemezdim ama açıkçası. Yahu 15 yaşına gelmişim insan bir markete de mi gidemez! Benden yaşça küçük çocuk yiyecek alıyor marketten anasını.

Sahte ve yapmacık dostluklar, samimi olmuyan konuşmalara gerek yok. İnsan doğru enerjiyi yakaladığı zaman doğru dostluğu bulmaya çıkar, bulduğu zaman da onunla zamanan geçirmesi bile bir sosyal aktivitedir. Öyle herkesin birbiriyle içli dışlı olması için o samimiyet duygusunun halkça etrafa yayılması gerek.
İnsanlardaki o terslenme korkusu içten içe bizleri yiyor. Birbirimize düşürüldük, zengin fakir ayrımı tavan yaptı, artık herkes birbirine nefretle bakıyor. Zaten eskiden de çok birbirimizi sevmiyorduk, sadece insanlar mecbur olduğu için sıkıntıdan sohbet ediyordu..

Ben bu dönemin çocuklarını daha samimi buluyorum açıkçası, eskiler hep yapmacıktı. Samimi olanlar da vardı her zaman, o ayrı..

Eline Diline sağlık. Yazdıklarında sonuna kadar haklısın. Ben her esnafa (İsterse suratıma bakmasın) kolay gelsin, hayırlı işler gibi cümleler söylüyorum. En önemlisi şu ki Empati kurabiliyorum ve bu özelliğimi çok seviyorum.Dışarıda insanlar ile iletişim kuruyorum ve kurmayı da seviyorum. Bizi ancak iletişimsizlik , saygısızlık , sevgisizlik köreltir.

Neden bankta otururken durduk yere biriyle sohbet etme amacı duyayım veya neden kurye için not bırakayım?

Kolay gelsin gibi şeylerin söylenmesi normal bir şey olarak görüyorum bende bir dükkanda girip çıkarken kapıyı "Kolay gelsin", "Hayırlı işler" gibi şeyler söylüyorum ama yemeği getirecek kurye elbette dikkatli olsun ama yemek soğuduktan sonra tadı çıkmaz.

Kimin ne olduğu belli değil herkesle sohbet muhabbet kurmamak normal bankta oturum dinlenir kalkarım.

Çıkar hariç insanlar benimle pek konuşmuyor açıkçası pek umrumda değil.

Birisi bana durduk yere soru sorsa garip olur kıllanırım sanırım.

Verilmek istenen mesajı güzel olan bir konu olmuş elinize sağlık

Esnaf olduğum zaman edindiğim deneyimler ile insanları genellikle dışarıdan bakınca az çok tahmin ediyorum.
Konuşulabilicek birisi ise samimi olmaya çalışırım ama cidden dışarıdan tepki görebileceğim birisi ise yaklaşmıyorum bile.

Ama bizim millet de ön yargı da çok bu arada, soru soracakken bile yiyecekmişim gibi tavırları olanlar var.

Klasik sosyalleşme sorunu. Yazınızın uzun olduğunu belirttiniz fakat kimse zamanını bu kadar satırla harcamak istemez, ki uzun yazılardan nefret ederim. Utangaç olmalarının nedeni çok basit. Çünkü bir şey söylediğinde "acaba benimle dalga geçerler mi?", "acaba nasıl tepki verecek?" tarzında düşündüğümüz için. Teknolojinin hayatımıza iyice girmesiyle bu normalleşmeye başladı çünkü bozuk adalet sistemiyle artık sosyalleşmek imkansız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…