İnsanlar neden bu kadar zayif ve kilosuz?

tunahan4321

Picopat
17 yaşındayım 190 boyunda 106 kiloyum çok iri ve güzel görünüyorum bence dışarıdan ben çok beğeniyorum kendimi tabii sikintilarimda var bazı yerlerinin şekli bozuk biraz. Ama dışarıda bakıyorum 180 boyunda 50 60 kilo erkek kızlar var ve böyle tipler hep kendi kilosunda erkekler ve kızlarla çıkıyor ayrıyeten insanlar çok dedikodu yapıyor her şeyi önemsiyor takıntı yapıyorlar cidden özellikle 15 20 yaş aralığındaki kişiler böyle davraniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes aynı olacak diye bir şey yok. Onların da vücut yapısı öyle demek ki. Vücut gelişimleri geç tamamlanıyor belki de. Onların bile belki kompleks edinmediği şeyi sizin düşünmeniz garip. Bu konuda geçmişten gelen bir üzüntünüz mü var acaba? 🤔

Bende onlardan biriydim :D 1.86 63 kiloydum sporla beraber 86 kiloya çıktım. Genetik, metabolizma hızı vb. etkenler yüzünden çoğu insan benim gibi zor kilo alıyorlar çünkü günlük kalori ihtiyacımız daha fazla. Kendimi çok zorlayıp kusana kadar yemek yemesem bende hala zayıftım.

Kilolu olmak niye üstünlük belirtisi gibi lanse ediliyor ki? Aşırı aşırı kilo kaybı yoksa bence normal. Birinin de fazla kilolu olmayan bir erkek/kız ile konuşması normal. İnsanları kilosuna göre ayırmak zaten çok saçma.(Bahsettiğim kilo sınırları obezite veya kemiklerin sayıldığı kilolar değil)

Beslenme açısından gelişimlerini geç tamamlıyorlar. Yaşınıza göre boy ve kilonuz biraz fazla. Ben 20 yaşındayım boyum 1.73 kilom 60.
2006-2007 li nesiller ve ondan sonrakiler harbiden çok uzun, ben 2003 lüyüm 1.86 olduğuma şükrediyorum resmen çünkü arkadaşlarımın çoğu kısaydı. Yeni nesile bakıyorum 15-16 yaşında 1.94 boyları var.

2006-2007 li nesiller ve ondan sonrakiler harbiden çok uzun, ben 2003 lüyüm 1.86 olduğuma şükrediyorum resmen çünkü arkadaşlarımın çoğu kısaydı. Yeni nesile bakıyorum 15-16 yaşında 1.94 boyları var.
Evet yeni nesil baya hormonlu. Ben 15 yaşındayken 1.55 felandım şimdi ki 15 yaşında bir genç 1.90 civarı. Çoğu daha hayatta ezilmedi ondan. Ben lisedeyken yaşından beri kargo, sanayi gibi yerlerde çalışmaktan 1.73 kaldım.

Geri
Yukarı