İnsanlar neden sigara içiyor?

Kanki bak ben bunu şöyle açıklıyorum. Aynı tartışmayı 1 saat önce de yaşadım tavrımda net. Zararlarına girmediğim zaman:
Havaya duman salmaktan başka bir şeyi yok. Pis kokuyor. Midene giren bir şey yok. Sen nikotin için içiyorsun. Madem bu kadar ihtiyacın var nikotin bantlarını deneyebilirsin 👍
Alkol sevmeyip önermemekle beraber en azından onda bile midene bir şey giriyor bir amacı var.
(Kanki benim hayatım çok stressli aile sorunlarım var sevgili falan filan anlarsın ya, stress atiyorum günde 2 paket en az)

Kanki bak ben bunu şöyle açıklıyorum. Aynı tartışmayı 1 saat önce de yaşadım tavrımda net. Zararlarına girmediğim zaman:
Havaya duman salmaktan başka bir şeyi yok. Pis kokuyor. Midene giren bir şey yok. Sen nikotin için içiyorsun. Madem bu kadar ihtiyacın var nikotin bantlarını deneyebilirsin 👍
Alkol sevmeyip önermemekle beraber en azından onda bile midene bir şey giriyor bir amacı var.
(Kanki benim hayatım çok stressli aile sorunlarım var sevgili falan filan anlarsın ya, stress atiyorum günde 2 paket en az)

Ahahahaha çok güldüm buna. Aile sorunlarının içinde doğmuş büyümüş birisi olarak hiç sigara deneyimim olmadı çünkü insanı sadece kendi yaptıklarının kurtaracağının bilincindeydim iradesini koruyamayan düşünsün. Sigara şirketlerine para kazandırsın.

Ahahahaha çok güldüm buna. Aile sorunlarının içinde doğmuş büyümüş birisi olarak hiç sigara deneyimim olmadı çünkü insanı sadece kendi yaptıklarının kurtaracağının bilincindeydim iradesini koruyamayan düşünsün. Sigara şirketlerine para kazandırsın.
Hayır söylediğim zaman da hep böyle bi savunmayla karşılaşıyorum çoğu zaman da sekmiyor bu savunma.
Ben şeye sinir oluyorum bak. Adam karısıyla ikişer paket sigara içiyor. Günlük 4 paket sigara 180 lira civarında yapıyor. Aylık desen 180 den alıcam kaliteli içiyor diyelim 5580 lira yapıyor. Düz 5600 lira ile kaç kilo et alınır yiyecek alınır eşya alınır. Nadiren etli yemek pişiriliyor ne bileyim et yemeğini lüks olarak falan görüyor. Garibime gidiyor ya.

Hayır inkar da edilmiyor çok yoruyor falan nefesim kesiliyorlar. Hele bir saat önce şeyde kuduruyorum kanka ben istersem bırakırım ya yalanına. O kadar da iyi inandırıyor ki kendine. Yakın arkadaşım bu sene üniversite kazandı yurt işi sıkıntı çıkmış anlaşmışlar depozitoyu falan vermiş. Bana şey diyor yurtta yasakmış ya ben ne yapacağım. Ne demek ne yapacağım? Git dışarıda iç dedim odadan çık. Ya ama gece 11 de falan dedi, o zaman içme yapacak bir şey yok dedim. Sonra şey diyor ya ben evde "bile" gece 3 de sigara içiyorum diyor. Sonra dedim hani bırakırdın istesen. Bırakırım ama istemiyorum diyor :D
Kendin yalan söylüyorsun kendini de öyle güzel kandırıyorsun ki dedim.

Bir kere denedim iğrenç bir şey.
Ben defalarca kez denedim, hiçbir tadı yok bildiğin duman çekiyorsun. Nasıl içiyorlar bilmem.

Ben de öyle çok stresli ve zorluklarla geçen bir hayatım var ama sigaraya hiç başlamadım. Başlamak için bahane bunlar.

İrade sahibisiniz demek ki ne diyeyim.
İrade sahibi değil de paramı boş şeylere harcamıyorum. Sigarayı zararından çok parasından dolayı içmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı