İnsanları dolandırmaya çalışan uygulama

Veli_Kalkan

Femtopat
Arkadaşlar herkese merhaba. Bu konuyu açmamla muhtemelen topluluk kurallarını hiçe saydım ancak bu konuyu internette duyurmam ve buna son vermem gerekiyor. Tek başıma yapamayacağımın farkındayım ancak "bir elin nesi var iki elin sesi var" diyerek konuya giriş yapıyorum.

Google Play Store üzerinde aylardır yayında olan bir uygulama olan "tanıtım görevleri v2" insanları dolandırmaya yönelik hazırlanmış bir uygulama. Uygulamadan fazla bahsedemem ancak şunu söyleyebilirim ki uygulama para kazanmaya yönelik hazırlanmış. Olay şu ki kimseye ödemeleri yapılmıyor. Bununla da kalmayıp sözde kanıt attıklarını iddia ettikleri bir Instagram hesapları bulunmakta. Onu da "tanıtım görevleri" şeklinde aratırsanız bulabilirsiniz.

Söz konusu uygulamanın sahibi ya da sahiplerinden birinin telefon numarası elime geçti ve avukatımla birlikte savcılığa verdim. Sizden isteğim toplumu bu konuda bilinçlendirmek adına bu habere destek olmanız. Instagram hesabını spam olarak işaretleyerek kapanmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bir yandan da Google Play Store üzerinden de uygunsuz içerik olarak işaretleyerek uygulamayı platformlardan silmeye çalışıyoruz. Bu konuda Technopat ailesinden de geri dönüt bekliyoruz. Böyle insanların suyunu kurutmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Ayrıca uygulamanın sahibinin de "demirel ajans" adında bir sitesi olduğunu fark ettim. Buradan da para karşılığı insanlara Instagram takipçisi yolladığını iddia ediyor ancak kullanıcıların hepsi dolandırılmış. Bu konuda da çalışmalarımız sürüyor.

Sona gelirsek bu konuyu hesabımın banlanması pahasına paylaşıyorum ancak toplumu bilinçlendirmek adına bir şeyler yapmak zorundayız. Herkese bu zorlu süreçte sağlıklı günler diliyorum.

Geri
Yukarı