İnsanların köy hayatı merakı

Bu insanlar ne sanıyor köy hayatını? Evin bahçesine domates ekip geçinebileceklerini mi? 25+ yaş üstü insanların ağzında düşmez "ben köye taşınıp sakin bir hayat geçireceğim" köy hiç öyle bir yer değil. Stardew Valley oynamıyoruz gerçekten köyde yaşanmaz.
Koyde degil ama sakin bir yerde olmasina ragmen sehire yakin villada oturmak isterdim.

Bu insanlar ne sanıyor köy hayatını? Evin bahçesine domates ekip geçinebileceklerini mi? 25+ yaş üstü insanların ağzında düşmez "ben köye taşınıp sakin bir hayat geçireceğim" köy hiç öyle bir yer değil. Stardew Valley oynamıyoruz gerçekten köyde yaşanmaz.
Şehirde örümcek görüp ciyaklayanlar için uygun bir yer değil, bu tür şeylerden rahatsız olmuyorsanız gayet yaşanır.

Bir ara köye gittiğimde sineklerden dolayı öyle bir kaşıntı tutmuştu ki, sırf bu yüzden bile köy hayatı bana çekici gelmiyor. Gerçekten de çekilen videolara baktığımda hiç de kolay bir hayat değil bu. Yer yer kesilen elektrik, su cabası. Doğalgaz diye bir şey yok zaten. Yani demem o ki zor gerçekten fakat gerçekten kararlı olanlar ve gerekli şeyleri araştırıp öğrenenler için iyi bir tecrübe olabilir.

Buna ek olarak "Sakin bir köyde; küçük, mütevazı bir evim olsun; önünde bir bahçesi bulunsun, mutlu mesut yaşlanayım." diyenler var.

Zevktir, bir şey diyemem lâkin çok yapmacık geliyor çünkü aşağı yukarı herkesten duyuyoruz. Kırsal kesimlerde sürdürülen hayat, sanılanın aksine o kadar da basit değil bir kere.

Bir ara köye gittiğimde sineklerden dolayı öyle bir kaşıntı tutmuştu ki, sırf bu yüzden bile köy hayatı bana çekici gelmiyor. Gerçekten de çekilen videolara baktığımda hiç de kolay bir hayat değil bu. Yer yer kesilen elektrik, su cabası. Doğalgaz diye bir şey yok zaten. Yani demem o ki zor gerçekten fakat gerçekten kararlı olanlar ve gerekli şeyleri araştırıp öğrenenler için iyi bir tecrübe olabilir.

Ben köy hayatı yerine Norveç'de bir kasabada yaşamak isterdim.

Tek sorun böcekler mi?
Orada tek sorun böcekler yazmıyor. Köyde yaşıyorsan her şeyini kendin yaparsın, köy imkanları zordur. Markete gidip o çok sevdiğin çikolatayı alamazsın çünkü market yoktur. Köylü asarım seni, keserim seni diyorsa ayvayı yediniz, evinin önünden geçerseniz silahla tehdit eder veya uğraştırır, huzursuzluk yapar. Köyde büyüyen kişi şehirde zorlanır, şehirde büyüyen kişi köyde zorlanır ama bir gün alışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı