Instagram Açmak Gerekli mi?

Ben geçen bu yaz kapatmıştım. İnstagram hesabını kapattığımdan beri İnsagram'da ne kadar boş vakit geçirdiğimi daha iyi anladım. İnsanlar fotoğraf koyuyorlar, kaç beğeni gelmiş diye takip ediyorlar falan çok boş iş bence. Tabii ki faydalı olarak kullananlar da var onlara sözüm yok. Ama cidden boşa vakit kaybı. Hem boşuna internetimi de bitirmiyorum böyle bir şeyle. Hiç kullanmayın gereği yok. Sosyal medya hesabı kullanmamak bir kabahat değil. Siz keyfinize bakın.

Açıkcası orda sahte insanların veya bizim SOSYAL insanlarımızın yalan dolu hayatlarını,sadece fotoğraf çekinmek için SOSYAL oldukları bir yer olmuş durumda.
Burda belki en küçük benimdir ama asla kullanmadım ve burdaki insanların en saçma fikirleri örneğin neden yaşıyoruz falan bunları dinlerken bile anlıyorum yalnız değilim:). Şuan hastaneden yazmaktayım ve hayır gerekli değil tabii SOSYAL BİR VARLIK olmak istiyorsan.

Yaşım 16. Whatsapp hariç hiçbir sosyal medya hesabım yok. Kullananlara saygım var ama orada ne buluyorlar anlamıyorum. Facebook, Instagram, Twitter, SnapChat...
Bana boş geliyor. Youtube kullanmayı 3 gün önce bıraktım. Şuan bir şeyler izlemek için Dlive ve Twitch kullanıyorum. Halimden de gayet memnunum. Sosyal medyaya karşı olan (aynı benim gibi) arkadaşlarım var. Hayat güzel :)

Yaşım 16. Whatsapp hariç hiçbir sosyal medya hesabım yok. Kullananlara saygım var ama orada ne buluyorlar anlamıyorum. Facebook, Instagram, Twitter, SnapChat...
Bana boş geliyor. Youtube kullanmayı 3 gün önce bıraktım. Şuan bir şeyler izlemek için Dlive ve Twitch kullanıyorum. Halimden de gayet memnunum. Sosyal medyaya karşı olan (aynı benim gibi) arkadaşlarım var. Hayat güzel :)
İkiz olabilirmiyiz?
İyi forumlar! Hala böyle düşünen insanlar var,ben mutlu ben sevinçli.

2 Ay öncesine kadar bende kullanmıyordum fakat sadece Youtube kullandığım için takip ettiğim bir sürü kanal vardı ve bunların %80'i İnstagram kullanıyordu. Videolardan kopuk kaldığım için kullanmaya başladım ve güzel açıkçası. Yalnız bir tavsiyem sınıf arkadaşlarınla çok alakan yoksa onları takip etme daha güzel bir anasayfa görürsün.

Benim de var ama ben hiç hikayedir, fotodur hiç bir şey atmıyorum. Millet utanmasa tuvalette bile hikaye atıcak. Kafa dağıtmak için kullanıyorum. Girince de bu millet parayı nerden buluyor? bir ben mi fakirim diyorsun moralin bozuluyor hiç bulaşma.

--Kullanım amacına göre yararlı olup olmayacağı değişir. Zaman öldürmek için geleceksen hiç bulaşma derim. Mizahi içeriklerse -neredeyse her sayfada- birbirinin aynısı. Bazıları ise "mağara" olarak tabir edilen 2010'dan kalma mizahları yeni gibi paylaşıyor. Ayrıca "şeffaf kargo" reklamlarını da unutmamak lazım. Büyük sayfaların 5 gönderisinden 4'ü reklam.
--Diğer mecralarda da olduğu gibi birçok sahte hesap mevcut. Ünlü birini veya herhangi bir kişi gibi hesap açan sahtekarlar var. Yani kandırılmamaya dikkat et.
--Zaman kontrolünü elinde tutup zaman geçirirsen ne âlâ ama bazen insan dalıp gidiyor. Bu sırada saatler geçmiş oluyor ve GB'larca internet harcamış oluyorsun. Bu arada Instagram çok fazla internet harcar dikkat et!
--Bu kadar kötüledim ama hiç güzel tarafı yok mu? Tabiki de var. Bilgi paylaşımı yapan birçok sayfa mevcut. En azından zaman geçirirken kendine bir şeyler katmış oluyorsun. Veya arkadaşlarınla haberleşebiliyorsun.

Ben aklıma gelenleri yazdım, kullanıp kullanmamak sizin elinizde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı