Instagram üzerinden dolandırıldım

ruffneckx

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Herkese iyi sosyaller. 1 adet antika köstekli saat beğendim Instagram'da adı antikatarih olan bir sayfa da ücreti 900 lira neyse DM attım konuştuk falan abi ister gel mağaza da gör istersen IBAN'ıma at kargoyu çıkartayım sabah dedi. Ben de IBAN'a attım büyük meblağ değil diye. Neyse 2 gün geçti kargodan ses seda yok. Mesaj atıyorum abi babamı kaybettim döneceğim, abi en geç pazartesi elinde falan gibi şeyler yazdı. Aradım engellemiş ben bunu ne yapabilirim? Uğraştırmak istiyorum bu insanı para çok önemli değil.

Herkese iyi sosyaller. 1 adet antika köstekli saat beğendim Instagram'da adı antikatarih olan bir sayfa da ücreti 900 lira neyse DM attım konuştuk falan abi ister gel mağaza da gör istersen IBAN'ıma at kargoyu çıkartayım sabah dedi. Ben de IBAN'a attım büyük meblağ değil diye. Neyse 2 gün geçti kargodan ses seda yok. Mesaj atıyorum abi babamı kaybettim döneceğim, abi en geç pazartesi elinde falan gibi şeyler yazdı. Aradım engellemiş ben bunu ne yapabilirim? Uğraştırmak istiyorum bu insanı para çok önemli değil.
Hocam hakkınızı arayın dava edeceğinizi söyleyin. Siz paradan vazgeçtiniz ama başka insanları dolandırmasın böyle kişiler.

Cimer'e yaz.

Herkese iyi Sosyaller. 1 adet antika köstekli saat beğendim Instagram'da adı antikatarih olan bir sayfa da ücreti 900 lira neyse DM attım konuştuk falan abi ister gel mağaza da gör istersen IBAN'ıma at kargoyu çıkartayım sabah dedi. Ben de IBAN'a attım büyük meblağ değil diye. Neyse 2 gün geçti kargodan ses seda yok. Mesaj atıyorum abi babamı kaybettim döneceğim, abi en geç pazartesi elinde falan gibi şeyler yazdı. Aradım engellemiş ben bunu ne yapabilirim? Uğraştırmak istiyorum bu insanı para çok önemli değil.

Geçmiş olsun.

Giden 1000 TL oldu yapacak bir şey yok bana da ders olsun sizler de kesinlikle havale ile alışveriş yapmayın:)

Yapacağın şey konuşmaların ekran görüntülerini alıcaksın, dekontun ekran görüntüsünü alıcaksın çıktı şeklinde ve karakola gidip şikayetçi olucaksın. 1000tl için değer mi diye düşünme

Yapacağın şey konuşmaların ekran görüntülerini alacaksın, dekontun ekran görüntüsünü alacaksın çıktı şeklinde ve karakola gidip şikayetçi olacaksın. 1000TL için değer mi diye düşünme

Hiçbir işe yaramaz ki. Dava aç diyecekler. Adamı buldun dava açtın falan filan, masrafı bir kenara davanın sonuçlanması en az 1 sene. Sonlandı diyelim, adam uyuz çıktı istinafa götürdü. 2 sene de orada bekler. Ölme eşeğim ölme durumu yani. Ben eski iş yerime dava açarak ayrıldım. Kasım 2021'de. O gün alsaydım tazminatı, alacağım neredeyse 6 aylık maaşıma denk geliyordu. Şimdi ise şu anki maaşımın yaklaşık yarısı oldu. O yüzden bu ülkede hiç kimseye güvenmeyeceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı