Letgo üzerinden dolandırıldım

RRaidyn

Hectopat
Merhaha,
Birkaç gün önce Letgo üzerinden bir ilan gördüm. İlanın sahibine yazdığımda klavyede bir sorun olmadığını belirtti. WhatsApp üzerinden görüştük ve ortak bir yerde buluştuk. Kendisine ücreti elden ödedim. Eve geldiğimde klavye bozuktu. Daha doğrusu çalışıyor fakat sorunlu ürün. Arkadaşım için almıştım, 1100 TL ücret ödedim.
Arkadaşa yazıyorum ama ulaşamıyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Suç duyurusunda bulunsam ilgilenirler mi?
Dolandırıcının telefon numarası ve adını biliyorum. Soy adını yazmamıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaha,
Birkaç gün önce Letgo üzerinden bir ilan gördüm. İlanın sahibine yazdığımda klavyede bir sorun olmadığını belirtti. WhatsApp üzerinden görüştük ve ortak bir yerde buluştuk. Kendisine ücreti elden ödedim. Eve geldiğimde klavye bozuktu. Daha doğrusu çalışıyor fakat sorunlu ürün. Arkadaşım için almıştım, 1100 TL ücret ödedim.
Arkadaşa yazıyorum ama ulaşamıyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Suç duyurusunda bulunsam ilgilenirler mi?
Eve giderken klavye'nin yere düşmediği,biryere vurmadığınız ne malum?,Bu durumu kanıtlayamazsınız maalesef, keşke alırken test etseydiniz..

Herhangi bir yazılı belge veya fatura yok. Çok bir şey yapabileceğinizi sanmam. Sohbet mesajları da kanıt olarak kullanılamıyor sanırsam. Bütçe de çok büyük sorun, düşük fiyatlı ürünlerde hakkınızı aramanız çok zor.

Merhaha,

Hocam elden vermeniz bir şey değiştirmez. Adamın savunması ben verince çalışıyordu olması gayet normal. Bir şey yapabileceğinizi sanmam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı