Letgo üzerinden dolandırıldım

Hukuki bir yaptırım olabilmesi için bir delil, ispat gerekiyor. "ben size verdiğimde çalışıyordu, videoda da gördüğünüz gibi." bir cümleyle zaten aradan çıkmış oluyor adam. Çalışırken çekilmiş videosunu da atmış. Orada kabloyu çalışır vaziyete getirip videoyu öyle çekmiş de olabilir ama bunun kadar detayı sorgulayacak bir yapının Türkiye'de değil dünyada da kolay kolay bulunacağını sanmıyorum. Maalesef böyle bir zamanda birazcık daha dikkatli olmak gerek. İmkan var ise garantiye gönderilebilir. Ya da arkadaşların bahsettiği gibi eğer durum kablodan kaynaklı ise sorunlu kısım yeniden lehimlenebilir. Geçmiş olsun.

Merhaba, hocam cevabiniz icin teşekkür ederim. Videoda arkadas kutudan cikartmadan takiyor kabloyu. Cikartsa belki onda da kesilecekti. Peki urunun garantisi yok demisti adam. Faturasi da yok. Urunu garantiye gonderebilir miyim ya da garantisinin olup olmadigini kontrol edebilir miyim? Urunun gec misini gorebilecegim bir şey var mi?
+ Arkadaşlar simdi son durum soyle, urunun bende faturasi yok ve satan kisi de garantisi yok dedi. Ben bu urunun garantisini nasıl kontrol edebilirim? Bu arada arkadasimdan da soyle kritik bir bilgi aldim. Logitech urunlerinde ürün bozuk olursa yenisini gonderiyormus. Bu urunun oyle bir gecmisi oldugunu nasıl anlarim?

Son düzenleme:
Merhaba, hocam cevabiniz icin teşekkür ederim. Videoda arkadas kutudan cikartmadan takiyor kabloyu. Cikartsa belki onda da kesilecekti. Peki urunun garantisi yok demisti adam. Faturasi da yok. Urunu garantiye gonderebilir miyim ya da garantisinin olup olmadigini kontrol edebilir miyim? Urunun gec misini gorebilecegim bir şey var mi?
+ Arkadaşlar simdi son durum soyle, urunun bende faturasi yok ve satan kisi de garantisi yok dedi. Ben bu urunun garantisini nasıl kontrol edebilirim? Bu arada arkadasimdan da soyle kritik bir bilgi aldim. Logitech urunlerinde ürün bozuk olursa yenisini gonderiyormus. Bu urunun oyle bir gecmisi oldugunu nasıl anlarim?
Merhaba, ürünü kutusu ile aldıysanız kutu üzerinde seri numaraları olacaktır. Logitech arayıp sizi yönlendirirler.

Seri numarasıyla servisten sorgula kaydı falan varsa çıkar. Garantisi yoksa sana yeni ürün göndermezler o garanti dahilindeyse oluyor. Ek olarak garantisi olmadığı için ücretli tamir çıkar, onu da servise gönderdiginde ancak onlar sana şu problemi var şu kadar masrafı var derler.

Seri numarasıyla servisten sorgula kaydı falan varsa çıkar. Garantisi yoksa sana yeni ürün göndermezler o garanti dahilindeyse oluyor. Ek olarak garantisi olmadığı için ücretli tamir çıkar, onu da servise gönderdiginde ancak onlar sana şu problemi var şu kadar masrafı var derler.

Hocam peki ürünün varsa eğer geçmiş servis kayıtlarından ürünün sorunlu olduğunu kanıtlayıp mahkemeye sunabilir miyim?
Ürünün bana geldiğinde bozuk olduğunu kanıtlamam için yapmamı önerdiğiniz bir şey var mı?

Hocam peki ürünün varsa eğer geçmiş servis kayıtlarından ürünün sorunlu olduğunu kanıtlayıp mahkemeye sunabilir miyim?
Ürünün bana geldiğinde bozuk olduğunu kanıtlamam için yapmamı önerdiğiniz bir şey var mı?
Eğer servis kaydı falan varsa satan kişiyle de konusmalariniz varsa yani seni yanilttiysa sikayet edebilirsin.

Eğer fatura olmasa bile fiş tarzı bir şey bulunabilirse ve cihazın satın alımını yaptığınızı kanıtlayabilirseniz Logitech Global size yeni klavyeyi gönderecektir.
Detaylı bilgi için tıklayın.

Hocam klavyeye bakma imkanım oldu biraz kablo çıkarılıp takılabilen bir yapıda gördüğüm kadarıyla kablo değişimi sağlıklı olur. kendimde logitech kullanıcısıyım servisle bir konuşun isterseniz tr servisi mağdur etse bile globale yazın orası kesin geri dönüş yapıyor. kendi g510 klavyemde ctrl tuşu takılıyordu ve köşesi kırılmıştı garanti bitmesine rağmen global 1 takım yeni tuş gönderdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı