Intel G4560 Sistem Önerisi

shankssann

Kilopat
Arkadaşlar İntel G4560 işlemcili bir sistem toplamak istiyorum. Aklımda ki ürünler şunlar:
  • ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
  • ASUS H110M-D Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz USB3.0 SERİ PARALEL PORT Anakart
  • Intel Pentium G4560 Soket 1151 3.5GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci
  • GSKILL 8GB (1x8GB) Aegis DDR4 2133Mhz CL15 1.2V Tek Modül RAM

Power elimde var. 400 watt 2007 de aldığım Casper bilgisayardan sökeceğim. Harddisk yine aynı bilgisayardan sökeceğim fakat sanırım harddisk'i de bağlantılı. Şimdi bu yazdıklarıma göre eklenecek ya da değiştirilecek bir şey var mı sizce? Ürünü bugün alacağım akşam kısmet olursa aklımda ki parçalar bunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz nedir ? Birde HHD'nin 7200 RPM olması önemli HDD'nizi daha yakından inceleyin. Birde, ekran kartı kullanacak mısınız?

Hocam HDD çok eski sata bağlantılı değil. İde bağlantılı bunu nasıl yapabilirim acaba? Yoksa sıfırdan almak mı gerekiyor hdd yi.

Bütçeniz nedir ? Birde HHD'nin 7200 RPM olması önemli HDD'nizi daha yakından inceleyin. Birde, ekran kartı kullanacak mısınız?
Bütçem maksimum 1100 tl. Ekran kartını daha sonra alacağım. Şu anda 1050 tl bandında geziyor bu sistem.

Bence iyi ve güncel bir PSU da alın derim. Bütçe ne kadar olursa olsun o PSU emanet etmeyin topladığınız sistemi sonra yazık olabilir. Bunun için performans olarak hem ucuz hem de genellikle 'güvenilir ve kullanılan' bir PSU alın.

Önerilerim:
High Power Element Bronzeii 600w 80+ Bronze Hpg-600br-h12s - n11.com

Aerocool Kcas 600w 80+ Bronze Sertifikalı Güç Kaynağı Ae-kcas600 - n11.com

Eğer daha iyi bir bütçe ayırırım diyorsanız kaliteli olan Corsair ürünlerine de bakabilirsiniz. Sonra topladığınız sistem kül olur ve kimse, siz de dahil bunu istemez. :)

Bence iyi ve güncel bir PSU da alın derim. Bütçe ne kadar olursa olsun o PSU emanet etmeyin topladığınız sistemi sonra yazık olabilir. Bunun için performans olarak hem ucuz hem de genellikle 'güvenilir ve kullanılan' bir PSU alın.

Önerilerim:
High Power Element Bronzeii 600w 80+ Bronze Hpg-600br-h12s - n11.com

Aerocool Kcas 600w 80+ Bronze Sertifikalı Güç Kaynağı Ae-kcas600 - n11.com

Eğer daha iyi bir bütçe ayırırım diyorsanız kaliteli olan Corsair ürünlerine de bakabilirsiniz. Sonra topladığınız sistem kül olur ve kimse, siz de dahil bunu istemez. :)

Yok hocam mümkün değil daha fazlasını veremem. Önemli olan bu hdd yeni alacağım sisteme uyarmı. Benim için en önemli husus bu şu anda. Açıklayıcı bir cevap arıyorum.

Yeni nesil anakartlarda IDE bağlantısı yok diye biliyorum. HDD masrafı da çıkabilir.
Ayrıca 10 yıllık Casper PSU'sunu o sisteme takmayı aklınızdan bile geçirmeyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı