Çözüldü Intel® Wi-Fi 6 AX201 160MHz Kod 10 ve 43 Hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kerem_34

Hectopat

1662799372122.png

Merhaba. Intel® Wi-Fi 6 AX201 160MHz kartım sürekli bu hatayı veriyor. Bu sebepten servise de yolladım ama sürücü ile alakalı denip geri yollandı. 1-2 aydır bu sorunlar karşılaşmıyordum ama son 1 haftadır tekrar başladı ve bir anda internetim kesiliyor. (Sürücülerim güncel.)

Bunun tam sebebi nedir? Nasıl çözülür?

Bugün ASUS'u arayacağım belki teknik destekten yardımcı olurlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Son güncelleme:
Ürünü başka bir servis noktasına götürdüm. 2 günde tamir işlemleri tamamlandı ve Wi-Fi kartı değiştirildi. Şu an sorun çözüldü.

Ümraniye servisleri hızlı çalışıyor.
Arkadaşlar Wi-Fi kartım tamamen kullanılamaz hale gelmişti. Devre dışı bırakıp aktif etmekle falan düzelmiyordu artık. En son bu videoyu buldum. Videodaki talimatları uyguladım düzeldi. Uzun vadede tekrar sorun başlar mı bilmiyorum ama şimdilik bir çözüm yolu daha bulmuş olduk. Şarj kablosunu söküp 60 saniye boyunca güç tuşuna basılı tutuyoruz ve bekliyoruz. Uzun vadede sorun yeniden başlarsa buraya yazacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son güncelleme:
Ürünü başka bir servis noktasına götürdüm. 2 günde tamir işlemleri tamamlandı ve Wi-Fi kartı değiştirildi. Şu an sorun çözüldü.

Ümraniye servisleri hızlı çalışıyor.

Çözüm
Arkadaşlar Casper Excalibur G911 serisinde bu hatayla karşılaştım ve çözümü şöyle,

1) Bu bağlantıdan öncelikle Wireless sürücüsünü yüklememiz gerekiyor.
2) Aygıt Yöneticisi üzerinden Intel AX201 sürücüsünü kaldırın.
3) indirdiğiniz Wireless sürücüsünü indirin.

Bu güncellemeyi yaptıktan sonra bende de sorun kalmadı.

Geri
Yukarı