Intel vs AMD

Konuyu şöyle değerlendirmenizi tavsiye ederdim her işlemcinin modelin bir rakibi var. Örneğin Intel Core i9 9900K ile AMD Ryzen 3 3200U'yu karşılaştıramayız. Onun yerine AMD Ryzen 9 5900X işlemci ile karşılaştırılmasının doğru olduğunu düşünüyorum. Her işlemcinin iyi bir iyi yanı var. Ama genelde AMD işlemcilerin daha iyi olduğunu görüyorum. Bazı oyunlarda Intel işlemcilerin daha yüksek FPS aldığını görüyorum. Ancak bir oyunda FPS dışın da sıcaklık ve benzeri şeylerde önemlidir. Tread ve tek çekirdek çoklu çekirdek, render performansı da önemlidir. Ancak AMD alıp hem kar edip hem de iyi performans alabilirsiniz. Bazı yerlerde gördüm Intel reklamlarda, paran varsa Intel falan. Bunlara inanmıyorum benim için Intel dönemi kapanmıştır. Tabi ki bu benim fikrim. Başkalarının fikri farklı olabilir. Ekran kartı konusunda ise AMD'ye de Intel'e de güvendiğimi söyleyemem NVIDIA alırım. Ancak konu AMD vs Intel olduğu için NVIDIA konusuna bulaşmak istemiyorum. Yani AMD ekran kartımı Intel mi deseler AMD'yi alırdım. Ancak AMD Ryzen işlemci çıkartmasaydı Intel alırdım.

Ben de olaya çok duygusal yaklaşıyorum. Önceki iki hazır bilgisayarımda da Intel vardı ve toplamda 16 17 sene kullandım. Şimdi de Intel i7 13700K kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı