Intermittent fasting (Aralıklı Oruç) ile BCAA Kullanımı

Peki spordan 30dk önce alıyorum ve antrenman sonrasında kardiyo yapıp spor bitince 1 servis whey protein kullanıyorum, eve gidince 45 dk içinde karbonhidrat içeren ilk öğünü alıyorum. 95 Kiloyum ve yağ yakmaya çalışıyorum sanırım yaptığımın doğru olduğunu düşünüyorum. 😇
Doğru, karb içeren ilk öğünün yanında protein de almayı unutma. :)
Whey'i günlük protein ihtiyacımı karşılayamayacağım zaman kullanıyorum, her gün tavuğa veya kırmızı et'e para yetmiyor bende 90 gram proteinin altına düşmemek için herhangi bir öğünde kullanıyorum. Antrenmandan önce BCAA kullanınca asla yorulmuyorum ve 5 set yerine 8 set'e kadar çıkabilecek enerjim oluyor, sende de oluyor mu? Bir de başladığımda 17,5 kg bench press yaparken şimdi 37,5 kg yapıyorum, sence protein alımım yeterli mi? 85-110gram arası protein alıyorum, antrenman öncesi de BCAA ile destekliyorum fakat sonrasında BCAA kullanmıyorum.
Arkadaşın dediğini sakın yapma 65-70 Gram protein normal insanın protein ihtiyacı sen ağırlık çalışıyorsun bir de o kadar protein alman tamamen saçmalık olur yağsız kas kütlen x 1.5 Yap o kadar al kanka zaten dediğin gibi 90-110 Gr arası bir değer çıkacaktır 92 Kiloysan

Doğru, karb içeren ilk öğünün yanında protein de almayı unutma. :)

Arkadaşın dediğini sakın yapma 65-70 Gram protein normal insanın protein ihtiyacı sen ağırlık çalışıyorsun bir de o kadar protein alman tamamen saçmalık olur yağsız kas kütlen x 1.5 Yap o kadar al kanka zaten dediğin gibi 90-110 Gr arası bir değer çıkacaktır 92 Kiloysan
Sen ne biliyorsun ki konuşuyorsun? bilimsel olarak 0.8 ile kilonu çarpıyorsun çıkan sonuç senin protein ihtiyaç seviyen oluyor. Bunu supplement siteleri bile diyor. Cahilsin. Sen kendini yeni yeni bilince ben bu sporla uğraşıyordum çocuk. Hiçbir tecrüben ve eğitimin yok konuşuyorsun. Buda bu konuya yazdığım son post. Ağızdan duymak yerine herkes fikir alıp araştırıp tescilleyip uygulamalı bunu da biz söylemeyelim. Bu adam aminoasit takviyesi de alıyor. İçtiği Whey proteinin seviyesine göre fikir verdim. Sen sporcusun diyorsun, bu çocuk 2 aydır spor yapıyor Arnold Schwarzenegger değil. Fitness argosuyla jelibon dediğimiz oluşum seviyesinde. 👌

Sen ne biliyorsun ki konuşuyorsun? bilimsel olarak 0.8 ile kilonu çarpıyorsun çıkan sonuç senin protein ihtiyaç seviyen oluyor. Bunu supplement siteleri bile diyor. Cahilsin. Sen kendini yeni yeni bilince ben bu sporla uğraşıyordum çocuk. Hiçbir tecrüben ve eğitimin yok konuşuyorsun. Buda bu konuya yazdığım son post. Ağızdan duymak yerine herkes fikir alıp araştırıp tescilleyip uygulamalı bunu da biz söylemeyelim. Bu adam aminoasit takviyesi de alıyor. İçtiği Whey proteinin seviyesine göre fikir verdim. Sen sporcusun diyorsun, bu çocuk 2 aydır spor yapıyor Arnold Schwarzenegger değil. Fitness argosuyla jelibon dediğimiz oluşum seviyesinde. 👌
Emin ol bilgi yarışına girsek açık ara fark atarım sana, her şeyi biliyorum demiyorum ama günlük normal bir insanın ihtiyacı kas kg başına 1g proteindir bu arkadaş ağırlık çalışıyor kaslarını parçalıyor sen 0.8 diyorsun gerçekten anlamak güç. Herkes antrenör, herkes bilgili ve herkes diyetisyen bu ülkede. Tartışmaya girmeye bile gerek yok iyi akşamlar.

Shredded Brothers'tan eğitim alabilirsin. Ya da benim gibi yıllarca araştırıp yavaş ama emin adımlarla gelişim yakalayabilirsin. Yaptığın mükemmel değil ancak doğru yağ yakımı adına. Supplementlere çok takılma en doğru şekilde kullanırsan ancak %5 etki yapıyor araştırmalar ile sabit. O yüzden onlara para verene kadar eğitime ver daha hızlı ve doğru sonuç alırsın sonuçta bir profesyonelin yol göstermesi daha farklı oluyor.
Ekleme: Supplement kullanımında en büyük verim kullandığınız ve para harcadığınız için diyete daha sağlam bağlı kalabiliyor antremanlarda daha motive olabiliyorsunuz. Beyin-kas ilişkisi dediğimiz olay. Baran Kalaycı ara sıra bahseder. Whey içtiğinizde kas hayal edildiği için bence daha çok psikolojik olarak destekliyor.
Bunun yanında hiçbir şey kullanmasan bile mutlaka Kreatin'e bak derim. Tümden supplemente karşı kişiler bile kreatini kullanabiliyor.
Ekleme: Supplemente karşı değilim, kovalarca whey bitirdim sadece artık gerek görmüyorum bir şeyleri öğrendikten sonra. Vitamin ve kreatin beta alenin gibi supplementler para harcandığında getirisi daha yüksek daha verimli şeyler.
Son ekleme: En doğal ve yararlı supplement ''KAHVE'' dir ve tabi ki ''SU''.

Shredded Brothers'tan eğitim alabilirsin. Ya da benim gibi yıllarca araştırıp yavaş ama emin adımlarla gelişim yakalayabilirsin. Yaptığın mükemmel değil ancak doğru yağ yakımı adına. Supplementlere çok takılma en doğru şekilde kullanırsan ancak %5 etki yapıyor araştırmalar ile sabit. O yüzden onlara para verene kadar eğitime ver daha hızlı ve doğru sonuç alırsın sonuçta bir profesyonelin yol göstermesi daha farklı oluyor.
Ekleme: Supplement kullanımında en büyük verim kullandığınız ve para harcadığınız için diyete daha sağlam bağlı kalabiliyor antremanlarda daha motive olabiliyorsunuz. Beyin-kas ilişkisi dediğimiz olay. Baran Kalaycı ara sıra bahseder. Whey içtiğinizde kas hayal edildiği için bence daha çok psikolojik olarak destekliyor.
Bunun yanında hiçbir şey kullanmasan bile mutlaka Kreatin'e bak derim. Tümden supplemente karşı kişiler bile kreatini kullanabiliyor.
Ekleme: Supplemente karşı değilim, kovalarca whey bitirdim sadece artık gerek görmüyorum bir şeyleri öğrendikten sonra. Vitamin ve kreatin beta alenin gibi supplementler para harcandığında getirisi daha yüksek daha verimli şeyler.
Son ekleme: En doğal ve yararlı supplement ''KAHVE'' dir ve tabi ki ''SU''.
Yazdığın her şeye katılıyorum ben de bir ekleme yapmak istiyorum; Balık Yağı.

Yazdığın her şeye katılıyorum ben de bir ekleme yapmak istiyorum; Balık Yağı.
Hatırlattığınız için teşekkürler, kesinlikle çok yararlı.
Hatırlattığınız için teşekkürler, kesinlikle çok yararlı.
Mevzu aslında insülinle oynamak yani neyi ne zaman yapacağını yiyeceğini bilmek yoksa haftada 3 gün antremanla bile forma girilebilir. (Hardcore geliştirmeyi katmıyorum)
Ben mesela push-pull-leg severim, arada bacağı atlasam da bana hitap ediyor yani :)

BCAA kan şekerini yükseltmez. Zaten BCAA dediğimiz şey amino asitlerdir. Beslenmeniz iyiyse bence BCAA kullanmanıza da gerek yok.

Bazı arkadaşlar kreatin de kullanabilirsin demiş ancak bu konuda da bilmen gereken bazı şeyler var. Kreatin kullanımı 5-alpha reductase enzim aktivitesini artırır. Bu da testosteron hormonunun DHT'ye çevrilmesine sebebiyet verir. Bu da erkek tipi saç dökülmesinin oluşumuna yol açar. Ayrıca kan testi verdiğin zaman da kreatin kullandığını doktoruna mutlaka söylemelisin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı