İnternet 1 aydır gidip geliyor

Revntron

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar benim imnternetim yaklaşık 1 aydır bir gidip gelme, oyunlarda ping artışı, normal Google'da takıılrken internetin bir yavaşlayıp sonra geri gelmesi gibi problemler oluyor. Bu sorunu çözmek için müşteri hizmetlerini aramadım internet hattı bana ait olmadığı için babamda pek ilgilenmiyor bu sorunla, zaten müşteri hizmetleri de başından atacağı için acaba modemle alakalı bir sorun mu var diye merak ettim. Bilgisayarcıdan alınmış yaklaşık 5 yıllık bir modem var bende markası aztech DSL-500 acaba modemde veya onun sarı kablosunda bir sıkıntı olabilir mi? Bundan 1 ay önce böyle bir sorun yoktu. Asıl soruma gelecek olursam modemde sorun varsa bunu bir yerden test yapıp öğrenebilir miyim?

Not: Eski bir TTNET modem var Aztech'den de önce bir modem, onu taksam tekrar kurulum yapmam gerekiyor mu? Eğer olmazsa tekrar Aztech'i taktığımda onu kurmam gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne gibi bilgiler isteniyor?

Sen direk müşteri hizmetlerini ara durumu izah et. İnternetin kimin üzerine olduğunu söyle, telefondaki kişi abone sahibinin yanına gider misiniz kimlik doğrulamamız gerekiyor diyor. Babana işte annesinin kızlık soyadını veya babasının adını sorar doğruysa onaylandı der sonra sen konuşmaya devam edebilirsin.

Benim internetim babamın üstüne, sistemde babamın numarası var diye onun telefonuyla aradım. Çıkan müşteri temsilcisine ben oğluyum internet onun üzerine ama ben kullanıyorum dedim. Beyefendi 2 dakika babanızın yanına gider misiniz bir kimlik doğruluyalım dedi. Götürdüm telefonu dedemin adını sordu, tamamdır oğlunuz konuşabilir dedi bu kadar. Yani ufak bir kimlik doğrulama işi var babana yaptırta bilirsen istediğin gibi konuşabilirsin sen.

Sen direk müşteri hizmetlerini ara durumu izah et. İnternetin kimin üzerine olduğunu söyle, telefondaki kişi abone sahibinin yanına gider misiniz kimlik doğrulamamız gerekiyor diyor. Babana işte annesinin kızlık soyadını veya babasının adını sorar doğruysa onaylandı der sonra sen konuşmaya devam edebilirsin.

Benim internetim babamın üstüne, sistemde babamın numarası var diye onun telefonuyla aradım. Çıkan müşteri temsilcisine ben oğluyum internet onun üzerine ama ben kullanıyorum dedim. Beyefendi 2 dakika babanızın yanına gider misiniz bir kimlik doğruluyalım dedi. Götürdüm telefonu dedemin adını sordu, tamamdır oğlunuz konuşabilir dedi bu kadar. Yani ufak bir kimlik doğrulama işi var babana yaptırta bilirsen istediğin gibi konuşabilirsin sen.
Ben söylesem dedemin adını götürmeme gerek kalmadan o şekilde kabul etmezler mi? İllaki babamla görüşmesi mi gerekiyor? Evde yok dersem ne olur?

Ben söylesem dedemin adını götürmeme gerek kalmadan o şekilde kabul etmezler mi? İllaki babamla görüşmesi mi gerekiyor? Evde yok dersem ne olur?
Kabul etmezler. Yapabileceğin en fazla abone üzerinde kayıtlı olan cep numarası babanınsa onun telefonundan arayıp kendini babanmış gibi tanıtacaksın tabi yerse karşıdaki, sorduğu soruya da sen cevap vereceksin.

Kabul etmezler. Yapabileceğin en fazla abone üzerinde kayıtlı olan cep numarası babanınsa onun telefonundan arayıp kendini babanmış gibi tanıtacaksın tabi yerse karşıdaki, sorduğu soruya da sen cevap vereceksin.
Tamam anladım, benim yapabileceğim bir şey yok o zaman eski ttnet modemi bağlamayı deneyebilirim bir tek ama sorun modemden olduğunu zannetmiyorum, yinede denersem tekrar kurulum falan bilmediğim için onlada uğraşmak istemiyorum. En iyisimi bu şekilde devam yapacak bir şey yok. 🙁
Başka yardımcı olabilecek yok mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı