İnternet hızı bilgisayarda düşük çıkıyor

• Konuyu başlatan Siya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 9B

Siya

Kilopat
Bilgisayarımda test yapınca indirme ve yükleme hızım telefona göre daha düşük çıkıyor. DNS ayarlarım yüzünden olabilir diye düşündüm ve ayarları sıfırladım fakat işe yaramadı. Suç kabloda da olamaz. Wi-Fi adaptörüyle test yapınca da düşük çıkıyor.
Modeme 1 metre uzaklıkta, telefonum ile test yapınca aldığım değerler:

_jG_z0g9.jpg

Lan kablosu ile bilgisayarımda aldığım değerler:

Tam ekran yakalama 28.10.2020 183306.bmp.jpg

Windows Tuşu + I'ya basınız. Çıkan sayfada Ağ ve İnternet sekmesine ilerleyin. Durum sayfasının altında yer alan Ağ Sıfırlama'ya ilerleyin.
Ağ sıfırlamasının ardından yine bir hız testi yapınız.
Hız testi yaparken bilgisayarınızın arka planında internet kullanılmadığından emin olunuz.

Telefonunuzla aynı noktadan Wi-Fi testi yapabilirsiniz. Eğer bu sonuç cihaz ile aynı çıkıyorsa internetinizdendir. Aynı çıkmıyorsa Wi-Fi için kullandığınız cihazdandır.

Windows Tuşu + I'ya basınız. Çıkan sayfada Ağ ve İnternet sekmesine ilerleyin. Durum sayfasının altında yer alan Ağ Sıfırlama'ya ilerleyin.
Ağ sıfırlamasının ardından yine bir hız testi yapınız.
Hız testi yaparken bilgisayarınızın arka planında internet kullanılmadığından emin olunuz.

Dediklerinizi aynen yaptım. Sonuç aynı.

Telefonunuzla aynı noktadan Wi-Fi testi yapabilirsiniz. Eğer bu sonuç cihaz ile aynı çıkıyorsa internetinizdendir. Aynı çıkmıyorsa Wi-Fi için kullandığınız cihazdandır.

Hocam dediklerinizi biraz açar mısınız? Ayrıca bilgisayardan test yaparken kablo ile bağlanıyorum, cihaz ile değil.
Başka bir sitede test yapınca değerlerim normal çıktı. Suç sitedeymiş sanırım. Şimdi içim rahatladı :D

İlk olarak bağlantıdaki yazılımı yükleyin.
Modemi yeniden başlatın.
Bağlantıdaki yazılım ile İnternet ayarlarını onarın.
Daha sonra tüm İnternet kullanan yazılımları kapatın. Arka planda ağ tüketimi olan harici yazılım kalmasın. Mesela kabaca ağ tüketimi yapan hizmetler, veri toplama işlemleri, otomatik güncellemeleri kapatın.
Teslim iyileştirme, Microsoft Store ve Windows update otomatik güncelleme ayarlarını kapatın.
Şahsen ben güncelleştirmeleri kendim el yordamı ile denetliyorum.
En son olarak yüklediğiniz Speedtest yazılımı ile test edin.

Düzelme yoksa ISS ile iletişime geçin.

Son düzenleme:
Dediklerinizi aynen yaptım. Sonuç aynı.

Hocam dediklerinizi biraz açar mısınız? Ayrıca bilgisayardan test yaparken kablo ile bağlanıyorum, cihaz ile değil.
Başka bir sitede test yapınca değerlerim normal çıktı. Suç sitedeymiş sanırım. Şimdi içim rahatladı :D
Wi-Fi adaptörüyle test yapınca da düşük çıkıyor.
Yazmışsınız onu kastettim.

Geri
Yukarı