İnternet Yasası Meclisten Geçti!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte maddeler;

1- Anahtar kelimelerle "uygunsuz içerik" belirlenip sayfa kaldırılabilecek.
2- Sansür, URL adresi tabanlı yapılabilecek:
3- Yer sağlayıcı yurtdışındaysa bile erişim engellenebilecek. DNS değiştirerek bir siteye girilemeyecek.
4- Hâkimler, 24 saat içinde sansür kararı verebilecek. "Zararlı" içerik çıkarılmazsa, 500-1.000 TL arasında günlük para cezası kesilecek.
5- Hosting firmaları her kullanıcının izini sürebilecek. Her kullanıcının internetteki faaliyeti kayda alınarak bir-iki yıl saklanacak.
6- TİB başkanına internet sitesi erişim engelleme yetkisi verilecek.
7- Birliğe gönderilecek olan "erişimin engellenmesi kararı" 4 saat içinde uygulanmak zorunda.
8- Erişim Sağlayıcılar firmalar, kullanıcıların hangi sitelere girdiğini kaydedip 2 yıl boyunca saklayacak.
9- İnternetteki içerikler sayfa bazında da engellenebilecek.

Arkadaşlar burada bize ceza değil, internet siteleri ceza alabilecek. Rahat olun.

4. madde açıklıyor zaten her şeyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen kalkıp bir siteye korsan içerik, zararlı yazılım vb şeyleri yüklüyorsan cezanı alacaksın. Eğer yüklemeyip tıklayan, izleyen, indiren, okuyan kısacası "mağdur" olan isen, sana bir ceza yok.

Şimdi torrent oyun indirmek yasak mı ? Diğer kısımlar beni ilgilendirmiyor. :rolleyes::D

Ne tür bir stok ? :D:D:D:D:D

İşe önce serilerden başlamayı düşünüyorum. Popüler ve grafik kalitesi yüksek olanlardan... :D Mesela Crysis 3, Battlefield 3... :D

- - - Güncellendi - - -

İnternet sansürü deyince aklına hemen şey gelir. :D

Ben öyle bir şey demedim. :D Oyun stoklarından bahsediyordum ben. :cool: Ayrıca Atem Abi sen polis değil misin? Yakalanırsam Technopat indirimiyle salarsın beni. :D

İn relationship with Kezban?! Kill him!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı