İnternetten İngilizce öğrenmek için tavsiyeler

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, dilimi geliştirmek istiyorum. Udemy'den kurs alacaktım ancak fiyatlar 80 TL'yken bir anda 560 TL'ye fırladı. Öncelikle birkaç sorum bulunmakta;

İngilizce seviyem inanılmaz kötü değil ancak A1'den öte de değildir. Cümleleri temel olarak anlayacak kadar kelime haznem var ancak dediğim gibi tam olarak anlayamıyorum. Önce ne yapmam gerek?

Kelime çalışmasının yanında gramer çalışsam olur mu?

Ne kadar süre çalışmalıyım ve nasıl çalışmalıyım?

Gramer için ve kelime öğrenmek için YouTube kanalı önerirseniz sevinirim.

Son olarak tavsiyelerinizi merak etmekteyim.

Bence gramer öğrenerek sadece bir yere gelebilirsiniz ve gramer size İngilizcede çok bir şey katmaz (temel gramer kuralları dışında) kurslar falan biraz hikaye gibi geliyor bana internetten herhangi bir İngilizce Youtube kanalı sizi çok daha fazla geliştirecektir bence ve dili çok kısa bir sürede geliştirmeyi beklemeyin kelimeleri zamanla öğreneceksiniz.Ne kadar çalışmalıyım diye sormuşsunuz bir de dediğim gibi bu uzun bir süreç ama 6 ay gibi bir sürede kendinizi güzel bir şekilde ifade edebileceğiniz ve İngilizce'yi çok daha iyi anlayabilir bir seviyeye geleceğinizi düşünüyorum.

Udemy kursu gizli sekmeden girince aynı fiyat oluyor. Fiyatı fırlamadı yani.

Gramer bence hemen çalışılmamalı.

Kelime öğrenmek için öneriler:
  • İngilizce yazılar okuyun.
  • İngilizce dizi/film izleyin ve müzik dinleyin. İstiyorsanız İngilizcesi zor olmayan oyun da olabilir.
  • Günlük 40-50 kelime seçin ve onlarla cümle kurmaya çalışın.
Daha ileri seviye öğrenmek için kurs/video izleyebilirsiniz ama şahsen ben hiç izlemedim, pek de verimli olduğunu düşünmüyorum ama böyle de öğrenen arkadaşlarım var. Herkesin kendi öğrenme biçimi olabilir neticede.

Bence gramer öğrenerek sadece bir yere gelebilirsiniz ve gramer size İngilizcede çok bir şey katmaz (temel gramer kuralları dışında) kurslar falan biraz hikaye gibi geliyor bana internetten herhangi bir İngilizce Youtube kanalı sizi çok daha fazla geliştirecektir bence ve dili çok kısa bir sürede geliştirmeyi beklemeyin kelimeleri zamanla öğreneceksiniz.Ne kadar çalışmalıyım diye sormuşsunuz bir de dediğim gibi bu uzun bir süreç ama 6 ay gibi bir sürede kendinizi güzel bir şekilde ifade edebileceğiniz ve İngilizce'yi çok daha iyi anlayabilir bir seviyeye geleceğinizi düşünüyorum.
Udemy kursu gizli sekmeden girince aynı fiyat oluyor. Fiyatı fırlamadı yani.

Gramer bence hemen çalışılmamalı.

Kelime öğrenmek için öneriler:
  • İngilizce yazılar okuyun.
  • İngilizce dizi/film izleyin ve müzik dinleyin. İstiyorsanız İngilizcesi zor olmayan oyun da olabilir.
  • Günlük 40-50 kelime seçin ve onlarla cümle kurmaya çalışın.
Daha ileri seviye öğrenmek için kurs/video izleyebilirsiniz ama şahsen ben hiç izlemedim, pek de verimli olduğunu düşünmüyorum ama böyle de öğrenen arkadaşlarım var. Herkesin kendi öğrenme biçimi olabilir neticede.
Hocalarım şu şekilde çalışıyorum şu an; Voscreen adlı uygulama eşliğinde çeşitli videolardan sahnelerde geçen repliklerin Türkçesini soruyor. Bende bu uygulama üzerinden uygulamayı yapıyorum ve bilmediğim kelimeleri anlamlarıyla birlikte bir deftere not alıyorum. Bu şekilde kelime haznemin hem genişleyeceğini hem de kelimelerin cümlelerde ne anlamlarda kullanabileceğimi öğrenebileceğimi düşündüm. Gramer işine gelirsek gramer bilgim yok denecek kadar az. -is, -s takısı ve gelecek zaman geçmiş zaman eklerini bile bazen getiremeyebiliyorum. Bu nedenle öğrensem nasıl olur diye sormak istedim.

İngilizce oyun oynayıp üstüne Duolingo falan ekleyin. Hem eğlenirsiniz hem öğrenirsiniz.

Hocalarım şu şekilde çalışıyorum şu an; Voscreen adlı uygulama eşliğinde çeşitli videolardan sahnelerde geçen repliklerin Türkçesini soruyor. Bende bu uygulama üzerinden uygulamayı yapıyorum ve bilmediğim kelimeleri anlamlarıyla birlikte bir deftere not alıyorum. Bu şekilde kelime haznemin hem genişleyeceğini hem de kelimelerin cümlelerde ne anlamlarda kullanabileceğimi öğrenebileceğimi düşündüm. Gramer işine gelirsek gramer bilgim yok denecek kadar az. -is, -s takısı ve gelecek zaman geçmiş zaman eklerini bile bazen getiremeyebiliyorum. Bu nedenle öğrensem nasıl olur diye sormak istedim.
Böyle bir gramer seviyesinde tabii biraz öğrenmeniz kötü olmaz ama yine de A1 ve belki A2 gramerinden sonra çalışmanıza şimdilik gerek yok. Başta söylediğiniz metodu ben kullanmadım bu yüzden yorum yapmam çok doğru olmaz size yardımı oluyorsa ne güzel.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı