İnternetten Kaspersky Alınır Mı?

KadirSMZ

Hectopat
Yer
Karabük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi sosyaller arkadaşlar. Ben yeni toplayacağım sistem için Kaspersky almak istiyorum. Araştırınca programın kendi sitesinde kutulu olarak satıldığını gördüm. Benim bunu doğrudan indirip kodla aktif etme imkanım var mı? Sistemimde DVD ROM kullanmayacağım için kutulu almak istemiyorum. Ayrıca eski başlıklarda Anti-Virüs sürümü yerine KIS sürümü önerilmiş. Hangisini almam daha faydalı olur? Tek bilgisayarda kullanacağım ve oyun bilgisayarı olacak. Ama internette de çok dolaştığımı belirteyim. Bir de bu programı kendi sitesi haricinde bir yerden almak güvenli mi? Bazı sitelerde bariz fiyat farkı var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kutulu alsan da sana kod veriliyor :) Yani DVD takip oradan yükleme zorunluluğu yok.
Ayrıca eski başlıklarda Anti-Virüs sürümü yerine KIS sürümü önerilmiş.
KIS evet alınması gerekli intetnete bağlıysa.
Bir de bu programı kendi sitesi haricinde bir yerden almak güvenli mi?
Belli başlı bilinir şirketlerden almakta sorun olmaz. Örneğin Vatan bilgisayar, Hepsiburada gibi.
Bazı sitelerde bariz fiyat farkı var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu diğer bilgisayar donanımlarında vb., elektronik vb. aletlerde olduğu gibi haliyle lisasta da olmaması beklenemez :)

Kutulu alsan da sana kod veriliyor :) Yani DVD takip oradan yükleme zorunluluğu yok.

KIS evet alınması gerekli intetnete bağlıysa.

Belli başlı bilinir şirketlerden almakta sorun olmaz. Örneğin Vatan bilgisayar, Hepsiburada gibi.

Bu diğer bilgisayar donanımlarında vb., elektronik vb. aletlerde olduğu gibi haliyle lisasta da olmaması beklenemez :)
Hocam çok teşekkür ederim. O zaman Hepsiburada sitesinden alayım. Lakin siteye baktığımda 2016 sürümü olan ürün 76 liradan satılıyor. 2015 sürümü olup da 2016'ya güncellenebilir yazan ürün ise 51 liraya satılıyor.
Kaspersky Internet Security Çoklu Cihaz 2016 1 Kullanıcı 1 Fiyatı

Kaspersky Internet Security 2015 Kutu 1 Kullanıcı 1 Yıl Fiyatı

Hangisini tercih etmeliyim?

Yıllardır her türlü antivirüsü denedim crack'le Pro sürümlerini de denedim. Ve daha Pro sürüm kullanmaya değeni görmedim. Free sürümüde hantal Pro sürümüde bence dikkatli bi kullanıcı için Windows defender gayet yeterli. Şu an gidip Kaspersky alsan bile Kaspersky rescue kadar temizlemeyecek. Zaten indirme yaptığınız siteler belliyse bilmediğiniz maile tıklamayıp USB disk takmıyorsanız virüs gelecek bi kaynak kalmıyor. Varsa aranızda güvenilir sitelerden virüs kapan çıksın söylesin. Bence antivirüs piyasası biraz paranoya ile ayakta. Zaten bilinmeyen sitelerden crack hile vb. virüslü program indirenler antivirüsü devre dışı bırakıyor yine anlamı yok. Yıllardır sadece defender ve rescue kullanarak hiç bir virüs sorunu yaşamadım. Eğer aşırı önemli verileriniz yoksa ki bence olsa da farketmiyor yedekleri alındığı sürece bir antivirüse o kadar para vermek bence gereksiz.

Haklılık payınız olabilir. Ama ben bu virüs olaylarından çok çektim. Görev yöneticim devre dışı bırakıldı açamadım. Kayıt defteri devre dışı bırakıldı açamadım. Kendi kendine resetler atmaya başladı durduramadım. Mecburen format atmak zorunda kaldım. Defalarca. Tek yaptığım internetten mp3 indirmekti. Güvenilir olsun diye müziklere de mi para verelim?

Haklılık payınız olabilir. Ama ben bu virüs olaylarından çok çektim. Görev yöneticim devre dışı bırakıldı açamadım. Kayıt defteri devre dışı bırakıldı açamadım. Kendi kendine resetler atmaya başladı durduramadım. Mecburen format atmak zorunda kaldım. Defalarca. Tek yaptığım internetten mp3 indirmekti. Güvenilir olsun diye müziklere de mi para verelim?
Mp3leri youtubemp3 tarzı kaynaklardan indirirseniz sorun olmazdı. Ama Flac müzik için güvenilir kaynakla ilgili bilgim yok o konuda. Spotify gayet iş görür durumda bence. O tür ağır virüsleride arada format atmadan önce denemek için indiriyorum piyasadaki herhangi bir antivirüs için tümünden koruyo diyemiyorum. Bir kısmı sadece antivirüsler bir kısmını sadece antimalware'lar engelliyor yani tek program almakta mutlak çözüme ulaştırmıyor. Kaspersky ve Avira antivirüsler içerisinde gayet başarılı ama yine de Windows defender'dan çokta farklı değil bence ne yaptığı yüke değer ne parasına. Bence bu yüzden antivirüsten çok kullanım alışkanlıklarını değiştirmek daha güvenli google'dan xxx indir dedikten sonra başta çıkan sitelerin %90'ı virüs potansiyelli zaten. O yüzden google sonuçlarından çok forumlardan güvenilir site bulmak daha iyi. Şu ana kadar kontrolden kaçırdığım sadece 2 virüs oldu 1'i USB virüsüydü güvenilmez flash'tan kapmıştım diğeri de eula virüsüydü. Onu da her türlü antivirüse rağmen kapmıştım. Şu an güvenilmez bir siteye gireceğim zaman veya indirme yapacağım genelde USB live linux kullanırım. En güvenlisi o ve ayrıca belirtmek isterim ki ben bu hayatta virüsten çok antivirüsten çektim, çoğu antivirüsü kaldırmak için formata mecbur kaldım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı