iPad 9 vs Matepad 11

ForzaX

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam. Bugün bir konu açtım ve tablet önerisi istedim. Bütçe dahilinde iPad 9 ve matepad 11 arasında kaldım. iPad 9 6700₺. Matepad 11 ise kalem, klavye ve çanta ile 7500 TL yapıyor. Sizce hangisi daha iyi? iPad seçmek istiyorum ama hem kalemi klavyesi ayrı olması, hem 64 GB hafızası olması aklımı karıştırıyor. Günlük işler, ders çalışmak, not almak, PDF düzenlemek, film dizi izlemek ve arada oyun oynamak için kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici SD kart slotu, uzun pil omru, 120Hz ve ucuz bulut depolama (ek garanti uzatma ve ilgili teknik servis) yuzunden Huawei mantikli geliyor. Cihazda global olarak HarmonyOS'la geliyor zaten. Android'e kıyasla cidden basarili olmus. Ek olarak kendisinin not alma uygulamalari Samsung kadar detayli değil maalesef ek uygulamalara yonelebilirsiniz. Ses konusuna gelecek olursak cihazda 4 adet harman kardin tarafindan yapılmış stereo hoparlör mevcut ve muazzam. Yüksek ve kaliteli sesler veriyor. Aklinizda bulunan sorunuz varsa cevaplamaya hazirim.

Harici SD kart slotu, uzun pil omru, 120Hz ve ucuz bulut depolama (ek garanti uzatma ve ilgili teknik servis) yuzunden Huawei mantikli geliyor. Cihazda global olarak HarmonyOS'la geliyor zaten. Android'e kıyasla cidden basarili olmus. Ek olarak kendisinin not alma uygulamalari Samsung kadar detayli değil maalesef ek uygulamalara yonelebilirsiniz. Ses konusuna gelecek olursak cihazda 4 adet harman kardin tarafindan yapılmış stereo hoparlör mevcut ve muazzam. Yüksek ve kaliteli sesler veriyor. Aklinizda bulunan sorunuz varsa cevaplamaya hazirim.
Ne zamandır kullanıyorsunuz? İlk aldığınız güne göre yavaşlama oldu mu? HarmonyOS'un önemli sorunları var mı?

Selam. Bugün bir konu açtım ve tablet önerisi istedim. Bütçe dahilinde iPad 9 ve matepad 11 arasında kaldım. iPad 9 6700₺. Matepad 11 ise kalem, klavye ve çanta ile 7500 TL yapıyor. Sizce hangisi daha iyi? iPad seçmek istiyorum ama hem kalemi klavyesi ayrı olması, hem 64 GB hafızası olması aklımı karıştırıyor. Günlük işler, ders çalışmak, not almak, PDF düzenlemek, film dizi izlemek ve arada oyun oynamak için kullanacağım.

Matepad 11 öneririm.

Ne zamandır kullanıyorsunuz? İlk aldığınız güne göre yavaşlama oldu mu? HarmonyOS'un önemli sorunları var mı?

Kendim cihazi Haziran'ın 4'unden beri kullanıyorum. Aldigim zamandan bu yana cihazda yavaslama olmadi hatta gecen haftalarda gecen 1.75GB guncellemeden sonra cihazım hizlandi. Bu cihazi arkadasimdan gorup almistim o da ilk piyasaya ciktigi zaman almisti ve o zamandan beri onun cihazinda en ufak bir yavaslama da olmadi. HarmonyOS'un en ufak bir kusurunu gormedim hatta en onemli guzelligi cidden uzun yillar guncelleme alacak olmasi. Huawei bu konuda cok bonkör zaten.

iPad 10 ne zaman çıkıyor tahmini fiyat kaç olur acaba?

Matepad 11'in dengi iPad 9 olamaz ve ekran kalitesi çok berbat. iPad Air 5 ile kiyaslanabilir ancak param çok derseniz iPad Air 5 veya Samsung Tab S8 Plus alin. Yoksa hiç baska marka bakmayin paranız cebinizde kalsin. Matepad 11 gerçekten sahane bir cihaz 2.5k ekranıyla ve buna ek olarak harman kadron hoporleriyle sinema hissi veren film deneyimi yasatiyor. Oyunlarda ise çok akıcı sd 865 islemci zaten kendini kanıtlamıs. Tabletin kitap uygulamasıda mükemmel mavi filtreli panel olduğu için göz yormadan saatlerce kitap okuyabiliyorsunuz ben epubta okuyorum hep. Sarjıda kullanmaya bağli olarak 1.5 veya 2 gün gidiyor. 12 saat film izleyebiliyorsunuz kesintisiz. 4 aydır kullanıyorum hep aldığım için çok sansliyim diyorum kendime bu arada magazaya iPad Air 5 almaya gitmistim taki bu cihazi görene kadar. Sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Mağazada ikisini de canlı canlı görüp sonra karar vermeye karar verdim.

Açıkçası iki cihazı da deneyimlemiş birisi varsa onun tecrübelerini dinlemek isterim.

Son düzenleme:
Huaweinin kagit ustundeki specleri ile kullanici deneyimi tamamen alakasiz. Ekran 120hz olmasina ragmen kalemle cizim yaparken 60Hz ekrani olan iPad'den cok daha gecikme oluyor mesela.

Promotion ozellikli (120hz ekranli) Apple cihazlari dusunmuyorsaniz Samsung'un tabletlerine bakmanizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı