iPhone 11 için KVK Garantisi nasıldır?

Deffizy

Hectopat
Merhaba arkadaşlar bugün iPhone 11 satın aldım. Turkcell bayisinden oradaki çalışan bana KVK garantili dedi. İlk kez iOS kullanacağım o yüzden pek bilgim yok garanti konusunda. Apple Türkiye garantisi ve KVK veya Genpa garantisi farklı mı? Herhangi bir sıkıntı çıktığında yardım konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Merhaba arkadaşlar bugün iPhone 11 satın aldım. Turkcell bayisinden oradaki çalışan bana KVK garantili dedi. İlk kez iOS kullanacağım o yüzden pek bilgim yok garanti konusunda. Apple Türkiye garantisi ve KVK veya Genpa garantisi farklı mı? Herhangi bir sıkıntı çıktığında yardım konusunda sıkıntı yaşar mıyım?

Sanırım fark sadece ilgilenme süresi oluyor

Hayırlı uğurlu olsun hocam. KVK garantisi nasıldır bilmem ama çok beklettikleri kesin. En azından benim için öyleydi. Ben ekranı kırılan 2 Samsung markalı telefonumu da KVK servisine göndermiştim önceden. İkisini de 30 gün içerisinde almak mümkün olmadı. Eğer başına bir şey gelirse(Allah korusun) telefonunuzu mutlaka Apple teknik servisine verin. KVK veya Genpa ile uğraşmanıza gerek yok.

Hayırlı uğurlu olsun hocam. KVK garantisi nasıldır bilmem ama çok beklettikleri kesin. En azından benim için öyleydi. Ben ekranı kırılan 2 Samsung markalı telefonumu da KVK servisine göndermiştim önceden. İkisini de 30 gün içerisinde almak mümkün olmadı. Eğer başına bir şey gelirse(Allah korusun) telefonunuzu mutlaka Apple teknik servisine verin. KVK veya Genpa ile uğraşmanıza gerek yok.
Değişim onarım konusunda da Apple teknik servis yardımcı olur değil mi

Değişim onarım konusunda da Apple teknik servis yardımcı olur değil mi
Evet, yardımcı olurlar. Ben 2 seneyi aşkındır iPhone X kullanıyorum. Şahsen hiçbir sorun yaşamadım teknik servis tarafında.

Evet, yardımcı olurlar. Ben 2 seneyi aşkındır iPhone X kullanıyorum. Şahsen hiçbir sorun yaşamadım teknik servis tarafında.
Ya kusura bakma internetten çok bilgi edinemedim şimdi bu KVK GENPA olayı ne oluyor tam olarak bu konular da çok bilgili değilim.Apple Türkiye garantisinden farkları ne cihaz yeni olduğu için bi sıkıntı olursa muhattap bulamamaktan çekiniyorum açıkçası Apple nin ana sitesinde seri numaradan sorguladım garantisi var

Ya kusura bakma internetten çok bilgi edinemedim şimdi bu KVK GENPA olayı ne oluyor tam olarak bu konular da çok bilgili değilim.Apple Türkiye garantisinden farkları ne cihaz yeni olduğu için bi sıkıntı olursa muhattap bulamamaktan çekiniyorum açıkçası Apple nin ana sitesinde seri numaradan sorguladım garantisi var
Hocam, yeni almışsınız zaten. Garantisi elbette olacak. Apple teknik servisi sadece kendi ürünleriyle ilgilenen bir birim. KVK ve Genpa teknik servisleri ise her türlü telefona bakıyor. Bu iki firma da, cihazda olmayan sorunlar türetip, bir de bunun için ücret talep edebiliyor. Onun dışında bir türlü muhatap bulamıyorsunuz ve geri almanız çok meşakkatli olabiliyor. Bu yüzden, eğer telefonunuzda bir sıkıntı oluşursa sadece Apple teknik servisine başvurun.

Son KVK deneyimim biraz garipti. 2015'te kasa açıklığı için verdiğim 0 cihazı kutu değişimi adı altında jelatinle 3 defa aynen geri göndermişlerdi. Tüketici hakem heyeti sayesinde fatura fiyatını kuruşuna kadar geri almıştım. Operatörlerden telefon almaya o gün bugündür tövbeliyim. Umarım fikir verebilmişimdir.

Bunu öğrenmenin yolu var.
Bu site Apple Türkiye garantisini kapsıyor. Eğer bu sitede garantinin mevcut olduğu yazıyorsa, cihaz Apple Türkiye garantili olmalı mantıken. En doğru sonuç için Apple ile görüş istersen. Onlar seri numarası ile bu karmaşayı çözecektir.
Not: Onarım ve Servis kapsamı yazan yer önemli.

Geri
Yukarı