iPhone 11 pil ne zaman değiştirilmeli?

H0melander

Centipat
Daha fazla  
İki gün önce 2. el iPhone 11 satın aldım. Önceki telefonuma nazaran pil süresi tatmin etmedi. Eski telefonum mi Note 10 Lite idi(5300 mAh). IPhone'un pil sağlığı %88, sizce bataryayı değiştirmeye değer mi yoksa sağlığın 80'e kadar inmesini mi bekleyeyim.

İki gün önce 2. el iPhone 11 satın aldım. Önceki telefonuma nazaran pil süresi tatmin etmedi. Eski telefonum mi Note 10 Lite idi(5300 mAh). IPhone'un pil sağlığı %88, sizce bataryayı değiştirmeye değer mi yoksa sağlığın 80'e kadar inmesini mi bekleyeyim.
Sarj döngüsü tahmini 600 ve üstü garantide doğal aşınma diye geçer. Garanti kapsamına girmez. Ayrıyeten iphone 11 de pil tamamen orijinaliyle değiştirilmeli çakma piller ekranda sararma yapıyor haberiniz olsun.

%84 civarlarında batarya değiştirilmeli bu da tahmini 900-1100 arası bir sarj döngüsü yapıyor.

Yaptığınız işe göre uygunsa dikey kablosuz şarj standı alıp gün içerisinde öyle kullanırsanız akşamları yeter.

Yazılımcı olarak ben masamda oturduğum sürece şarj oluyor. Bataryaya negatif etkisi yok. Eşimle aynı anda aldık ve normal kullanmasına rağmen batarya sağlığı ve süremiz aynı.

%80'e kadar kullanılmasında sorun görmüyorum. Ancak %80 ve %80 altı sıkıntılı artık telefon günü bile çıkaramaz durumda oluyor.

%85 altına düştüğü zaman, değiştirilmesi görüşündeyim.

Batarya sağlığı 80'in altına indiğinde batarya değişimi yapmanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı