iPhone 11 vs iPhone 12 Mini

Evet şarjı zaten aldım bile Apple'dan çabuk geldi fakat telefon için 1 ay teslim süresi gösteriyor. Ama en ucuz orada ve fiyat farkı neredeyse 1000-1500 lira. Bekleyeceğiz artık 1 ay.

Ya Apple hiç kullanmadığım için bu sefer iOS bir cihaz almak istiyorum. Android alırsam yine içimde kalacak ve malum fiyatlarda deli gibi artıyor. İler ki senelerde belki hiç alamayacağız :/ şimdi alalım en azından.
Hocam dediğim gibi burada en büyük etken telefonu ne süreyle kullandığınız. Eğer yıllarca telefon değiştirmeden kullanmak ve satarkende çok zarar etmeden satmak istiyorsanız Apple cihazlarından şaşmayın.

Ben Apple stoklarıyla uğraşamadan direkt Kadıköy'deki telefoncu arkadaşımdan 5700 TL'ye almıştım zamanında 1.5 yıl garantisi mevcuttu. Hiç kaçırmadan satın almıştım direkt.

Hocam dediğim gibi burada en büyük etken telefonu ne süreyle kullandığınız. Eğer yıllarca telefon değiştirmeden kullanmak ve satarkende çok zarar etmeden satmak istiyorsanız Apple cihazlarından şaşmayın.

Ben Apple stoklarıyla uğraşamadan direkt kadıköy'deki telefoncu arkadaşımdan 5700 TL'ye almıştım zamanında 1.5 yıl garantisi mevcuttu. Hiç kaçırmadan satın almıştım direkt.

Evet yıllarca kullanacağım. Yani öyle sürekli telefon değiştiren biri değilim. Satmam da. Bozulana kadar bunu kullanacağım. Bakalım ne kadar giderse artık :)

Evet yıllarca kullanacağım. Yani öyle sürekli telefon değiştiren biri değilim. Satmam da. Bozulana kadar bunu kullanacağım. Bakalım ne kadar giderse artık :)

Hocam Apple ürünleri tam size göre bayağı güncelleme alacak bu arada telefonu aldıgınız an direkt iOS 15 yüklemenizi öneririm.

Hocam hala günümüzde iPhone 6s, 7 ve 7 Plus, 8 ve 8 Plus gibi cihazları kullananlar mevcut. Uzun ömürlülük bakımından Apple cihazları çok düşük ihtimalde üzer. Sadece uzun süre kullanımlarda 2 yılda 1 ya da pil sağlığı durumuna göre pil değişimi yapmanızı öneririm. Onun dışında bir problem yaşamazsınız kolay kolay.

Hocam Apple ürünleri tam size göre bayağı güncelleme alacak bu arada telefonu aldıgınız an direkt iOS 15 yüklemenizi öneririm.

Hocam hala günümüzde iPhone 6s, 7 ve 7 Plus, 8 ve 8 Plus gibi cihazları kullananlar mevcut. Uzun ömürlülük bakımından Apple cihazları çok düşük ihtimalde üzer. Sadece uzun süre kullanımlarda 2 yılda 1 ya da pil sağlığı durumuna göre pil değişimi yapmanızı öneririm. Onun dışında bir problem yaşamazsınız kolay kolay.

Peki GB olarak sizce 64 GB yeterli olur mu? Çok fazla oyun oynamıyorum ve fazla derecede fotoğraf, video çeken biri de değilim. Şu anki telefonumda 44 GB dolu. IPhone'da fark eder mi bu?

iPhone 12 Mini'nin bataryası kötü değil. 5.4 inc bir telefon ortalama 8 saat ekran süresi veriyor. iPhone 11 ile en fazla 2 saat daha kullanırsınız. 2 saat ekran süresi için OLED ekran ve 5 nm işlemciden vazgeçilir mi? Ben vazgeçmem.

Peki GB olarak sizce 64 GB yeterli olur mu? Çok fazla oyun oynamıyorum ve fazla derecede fotoğraf, video çeken biri de değilim. Şu anki telefonumda 44 GB dolu. IPhone'da fark eder mi bu?
Yani benim telefonum ağzına kadar uygulama dolu, galerimde çok fazla sayıda fotoğraf ve video mevcut. Şuan doldurduğum alan 35 GB. Saklama alanı konusunda olumsuz bir durum yaşayacağınızı sanmıyorum. Ama daha fazla depolama alanı iyidir diyorsanız, 128 GB modelide alabilirsiniz.

iPhone 11 de 12 Mini de uzun yıllar üzmeden götürecek iki cihaz. Evde aktif olarak kullanılan bir adet XR var bende de 12 Mini var. iPhone 11 de deneyimlemiştim. Ekran olarak kesinlikle kötü diyemem ama bir amoled gibi cafcaflı değil tabii.

Pil olarak ben 12 Miniyi günde 1 kere 20W şarj adaptörü ile şarj ediyorum. Kullanımım da sosyal medya , YouTube. Oyun oynamam telefonda. Bana eve geldiğimde %65-60 şarjı kalmış olarak kullanım sunuyor. Eve geldiğimde de Wi-Fi bağlanarak sosyal medyada takılıyorum , video izliyorum , Chrome’da forumda takılıyorum. Mobil veriyi kullanmadığım zamanlar kapatırım dışarıda. iPhone 11 daha iyi bir senaryo sunar bu durumda.

Bütçe çok zorlanırsa 12 Miniye çıkmak için 11 de alınabilir. Ben video izlerken çok rahatsız olmuyorum ekran ufaklığından ama daha büyük ekran daha iyi olurdu tabii. Oyun için de büyük ekran daha iyi olur.

Geri
Yukarı