iPhone 12 Mini vs iPhone 11 + AirPods

Ekran boyutu ve kullanım amacınız doğrultusunda 11 daha fazla tatmin edecektir. Ama ekran konusunda kesinlikle 12 mini.
Boyut sizin için ne kadar önemli?
İki telefonda batarya konusunda üzmez. 6 saat zaten rahatlıkla kullanırsınız.
Kamera ve işlemci olarak 12 daha iyi ama bu 11'in kötü olduğu anlamına gelmiyor.
Ayrıca 12 daha hafif ve ince. Şahsen benim için önemli bir etmen ince hafif olması.
Benim için 5.4 inç sorun olmaz kullanırım diyorsan tabii dediğim gibi buna ek olarak panel çok daha kaliteli, 12 mini daha doğru olur.
İlla AirPods almana gerek yok. Normal bir kulaklık alabilirsin.
Ek olarak şu an baktığım kadarıyla iki telefon arasında AirPods alacak kadar fiyat farkı yok.

Boyut benim için önemsiz kesinlikle, batarya performansı önemli. Ayrıca aradaki fiyat farkını temin edebilirim. Normal kulaklığım mevcut ancak AirPods cezbediyor diyebilirim.

Boyut ve batarya olarak handikapı olduğunu düşünebilirsiniz ama çok istisnai durumlar olmadıkça en yeniyi tercih etmek bence en mantıklısıdır. Telefon ne kadar boyut olarak küçük de olsa iPhone 7-8 kasasındakinden daha büyük bir ekrana sahip o telefonlardan küçük olmasına rağmen, ayrıca OLED ekran kullanıyor.
Tabii ki iPhone 11 de iyi telefon fakat daha uzun süre güncellik ve kompaktlık olarak tercih edeceğim bir cihaz olurdu 12 Mini.

Eline aldığında öyle hissetmiyorsun işte canım. Ama yine de senin kararın.

Ne yapıyoruz şimdi? 12 mini ile S3 mü kıyaslıyorsun?
Arada 1.4inç var, birinin ekran gövde oranı %82 diğerinin %59. hâlâ hissetmiyorsan diyecek bir şey yok zaten.

Boyut benim için önemsiz kesinlikle, batarya performansı önemli. Ayrıca aradaki fiyat farkını temin edebilirim. Normal kulaklığım mevcut ancak AirPods cezbediyor diyebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu izlerseniz batarya performansını rahatlıkla görebilirsiniz.
11 daha iyi sırf batarya olarak konuşacak olursak ama 12'nin üzeceğini düşünmüyorum şahsen. Ama 11 daha iyi dediğim gibi.
Ben 12 mini alırdım. Yanına ise normal bir kulaklığımı kullanırdım. İlerleyen zamanlarda yine AirPods alınabilir.
Her ne kadar batarya performansı daha kötü olsa da ekranı çok daha başarılı. Haliyle önemli bir etken.

Son düzenleme:
11 daha iyi sırf batarya olarak konuşacak olursak ama 12'nin üzeceğini düşünmüyorum şahsen. Ama 11 daha iyi dediğim gibi.
Ben 12 mini alırdım. Yanına ise normal bir kulaklığımı kullanırdım. İlerleyen zamanlarda yine AirPods alınabilir.
Her ne kadar batarya performansı daha kötü olsa da ekranı çok daha başarılı. Haliyle önemli bir etken.
11 tabii ki batarya konusunda gerek büyüklüğü gerek de LCD ekranı olduğundan daha iyi gidiyor fakat zamanında 11 ayarında olup bataryası için tercih edilen XR kadar gitmiş neredeyse 12 Mini'nin bataryası. Bence başarılı.

11 tabii ki batarya konusunda gerek büyüklüğü gerek de LCD ekranı olduğundan daha iyi gidiyor fakat zamanında 11 ayarında olup bataryası için tercih edilen XR kadar gitmiş neredeyse 12 Mini'nin bataryası. Bence başarılı.

Ben de 12 alınması tarafındayım zaten. Yukarıda dediğim gibi AirPods sonra alınabilir veya elindeki kulaklığı kullanabilir. Her zaman telefon almıyoruz sonuçta.
Zaten bataryadan beklentimiz nedir değil mi? 1 günü normal bir şekilde çıkartsın yeter.

12 mini modelinin bir günü çıkaracağından emin olsam düşünmeden 12 mini alırım açıkçası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Genel olarak aklınızda soru işareti kalmasın isterseniz bu incelemeleri izleyebilirsiniz.

12 mini modelinin bir günü çıkaracağından emin olsam düşünmeden 12 mini alırım açıkçası.
1627212762188.png

Sol taraf mini sağ taraf 12'ye ait. 10 saate kadar Online video izlemeya olanak sağlıyor. Bence gayet yeterli bir süre.
Ek olarak yukarıda atılan iphonedo kanalının videolarını izlemeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı