iPhone 12 Mini vs iPhone 11 + AirPods

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Selam, Eylül ayı içerisinde iki cihazdan birisini satın alacağım. iPhone 12 Mini alacaktım ancak bataryası yetersiz diye gördüm.

Oyun oynamam, gün içerisinde yoğun bir şekilde WhatsApp Instagram, Netflix uygulamalarında vakit geçiririm. Günde 6 saat civarı kullanıyorum diye tahmin ediyorum. Şarj aletine erişimim mevcut çoğunlukla ancak ikide bir şarja tak çıkar yapmayı sevmem.

Depolama olarak iCloud satın alıp fotoğraflarımı yedeklerim, bu yönden sorun olmayacağını düşünüyorum.

Sizce hangi seçenek daha mantıklı? iPhone 12 mini modelinin bataryası 1 günü çıkarır mı? Ayrıca donanımsal anlamda 12 Mini ve 11 arasında çok büyük farklar var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 11 bataryası 6 saat ekran süresinde (oyun denemedim) %60 şarj harcıyor. İki model arasındaki donanım farkı fiyat farkına değmiyor. iPhone 11 ve AirPods almanız çok daha iyi olur.

Arkadaşlar ekran boyutu benim için önemsiz, iki modelinde ekranını denedim. Ekran paneli ve işlemci farkı soru işareti benim için açıkçası.

Ekran boyutu ve kullanım amacınız doğrultusunda 11 daha fazla tatmin edecektir. Ama ekran konusunda kesinlikle 12 mini.
Boyut sizin için ne kadar önemli?
İki telefonda batarya konusunda üzmez. 6 saat zaten rahatlıkla kullanırsınız.
Kamera ve işlemci olarak 12 daha iyi ama bu 11'in kötü olduğu anlamına gelmiyor.
Ayrıca 12 daha hafif ve ince. Şahsen benim için önemli bir etmen ince hafif olması.
Benim için 5.4 inç sorun olmaz kullanırım diyorsan tabii dediğim gibi buna ek olarak panel çok daha kaliteli, 12 mini daha doğru olur.
İlla AirPods almana gerek yok. Normal bir kulaklık alabilirsin.
Ek olarak şu an baktığım kadarıyla iki telefon arasında AirPods alacak kadar fiyat farkı yok.

Geri
Yukarı