iPhone 12 mini vs Samsung Galaxy S20FE SDN865

İphone 12 Mini vs Samsung Galaxy S20 FE SDN865

• Oy verenlerin toplamı
    29
Arkadaşlar ben S20 FE SDN865 versiyonu düşünüyordum ama iPhone 12 mini takıldı aklıma. Sizce arada ki fiyat farkına değer mi? Kamera, ekranın verdiği renkler, ekran küçüklüğü, uzun yıllar gitmesi önemli.

Samsung alabilirsiniz hocam isterseniz bence hazır Android 12 ile Android bayağı gelişiyor onun dışında öyle 2-3 senede bitmez bence ama siz eğer kameraya fazla takıyorsanız iPhone derim ama bana sorsanız özellikle amoled ekran olması batarya daha iyi gitmesi ve Android 12 için Samsung derim karar sizin.

Samsung alabilirsiniz hocam isterseniz bence hazır Android 12 ile Android bayağı gelişiyor onun dışında öyle 2-3 senede bitmez bence ama siz eğer kameraya fazla takıyorsanız iPhone derim ama bana sorsanız özellikle amoled ekran olması batarya daha iyi gitmesi ve Android 12 için Samsung derim karar sizin

Batarya çok önemli değil. Ekran renk kalitesi olarak çok fark yok ama İPhone daha iyi ekrana sahip piksel yoğunluğu çok iyi. Dolby Vision çok iyi aslında. Kararsız kaldım. 5G yok Samsung'da.

Batarya çok önemli değil. Ekran renk kalitesi olarak çok fark yok ama iPhone daha iyi ekrana sahip piksel yoğunluğu çok iyi. Dolby Vision çok iyi aslında. Kararsız kaldım. 5G yok Samsung'da.

Hocam iPhone 12 mini de HDR desteği var mı pardon bilmiyordum neyse dediğim gibi bence Samsung ama siz seçin bir de ek olarak mininin ekranı küçüktü sanırım size o ekran yeter mi ki?

Hocam iPhone 12 mini de HDR desteği var mı pardon bilmiyordum neyse dediğim gibi bence Samsung ama siz seçin bir de ek olarak mininin ekranı küçüktü sanırım size o ekran yeter mi ki?

Küçük olması daha iyi. Elim çok büyük ama gerçekten şu anki POCO X3 telefonu sokacak yer bulamıyorum. HDR10 vardı galiba.

Küçük olması daha iyi. Elim çok büyük ama gerçekten şu anki POCO X3 telefonu sokacak yer bulamıyorum. HDR10 vardı galiba.

Evet varmış hocam onun dışında bence şöyle yapın bunları kullanan kişileri dinleyin Android mi iOS mu karar verin sonra alın ha bir de 3 bin tl fark verilir mi ona da dikkat edin 3 bin TL fazla bir para o para ile ek parçalar alırsınız :)

Evet varmış hocam onun dışında bence şöyle yapın bunları kullanan kişileri dinleyin Android mi iOS mu karar verin sonra alın ha bir de 3 bin TL fark verilir mi ona da dikkat edin 3 bin TL fazla bir para o para ile ek parçalar alırsınız :)

Babam iPhone 6 kullanıyor hala taş gibi cihaz. iOS daha stabil aslında. 3000 TL fark değecek gibi geliyor. 5G unutulmamalı.

Artılarını eksikleri konuşalım. Farklı kulvarların cihazları ama bakalım.
Boyut senin için önemli ve küçük olmasını istiyorsan haliyle 12'ye yönelmen daha mantıklı.
12 mini ciddi anlamda daha hafif ve ince bir cihaz bence önemli bir etken. 70gr kadar fark var.
A14 bionic ile kıyaslamıyorum bile aradaki fark ortada.
12'nin ppi oranı daha yüksek ve önemli bir etken.
12 60Hz FE 120Hz. Çok oyun meraklısı değilsen 60 yeterlidir. Kullanım amacına bağlı biraz.
Ekran dayanıklılığı olarak Apple corning ceramic Shield glass kullanırken FE gorilla glass 3 kullanıyor🤢
Kamera konusu da tartışmaya kapalı bir konu. 12 net ezer.
Aradaki fiyat farkı senin bileceğin iş orasına karışmıyorum.

Artılarını eksikleri konuşalım. Farklı kulvarların cihazları ama bakalım.
Boyut senin için önemli ve küçük olmasını istiyorsan haliyle 12'ye yönelmen daha mantıklı.
12 mini ciddi anlamda daha hafif ve ince bir cihaz bence önemli bir etken. 70gr kadar fark var.
A14 bionic ile kıyaslamıyorum bile aradaki fark ortada.
12'nin ppi oranı daha yüksek ve önemli bir etken.
12 60Hz FE 120Hz. Çok oyun meraklısı değilsen 60 yeterlidir. Kullanım amacına bağlı biraz.
Ekran dayanıklılığı olarak Apple corning ceramic Shield glass kullanırken FE gorilla glass 3 kullanıyor🤢
Kamera konusu da tartışmaya kapalı bir konu. 12 net ezer.
Aradaki fiyat farkı senin bileceğin iş orasına karışmıyorum.

12 Mini seçtim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı